Президент Польщі розраховує на добру співпрацю з новим очільником МЗС
http://external.polskieradio.pl/files/e861bb3d-1d22-46f9-8baa-eaa325d6330c.file

Президент Польщі розраховує на добру співпрацю з новим очільником МЗС

Цього року поділ завдань між відповідальними за польську закордонну політику президентом та МЗС став чітким. Про це повідомляє Upmp.news із посиланням на Польське радіо.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що він розраховує на добру співпрацю з новим міністром закордонних справ Яцеком Чапутовичем. Унаслідок останньої реконструкції уряду відбулася зміна на посту глави польської диломатії – попереднього міністра, Вітольда Ващиковського, замінив саме Яцек Чапутович, професійний дипломат, експерт з міжнародних справ, викладач вишу. Протягом чотирьох років він очолював Краєву школу державної адміністрації, а від минулого року знову працює в МЗС.

Очільник Кабінету президента Кшиштоф Щерський висловив думку, що співпраця між Президентським палацом та МЗС, тобто двома осередками, відповідальними за польську закордонну політику, буде ефективною. За його словами, поділ завдань між ними цього року став чітким. «Президент цього року має кілька дуже серйозних завдань у сфері закордонної політики – представлятиме нашу позицію в ООН, по-друге – на саміті НАТО, а раніше – на зустрічі у Варшаві держав східного флангу Альянсу. Прем’єр-міністр, уряд, МЗС виконують численні обов’язки в рамках ЄС. Необхідно спільно будувати відносини в нашому регіоні і США. Я надіюся, цей рік покаже добру координацію, зміцнення нашої закордонної політики», – сказав міністр Кшиштоф Щерський.