Президент Польщі виступить нині у Раді безпеки ООН
https://images.unian.net/photos/2017_09/1506409218-4047-prezident-polshi-andjey-duda.jpg

Президент Польщі виступить нині у Раді безпеки ООН

Аджей Дуда говоритиме про необхідність дотримання міжнародного права та безпеку зброї масового знищення. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Президент Польщі Анджей Дуда проведе у Нью-Йорку кільканадцять годин. Сьогодні уночі за польським часом очільник польської держави прилетів до США. Пополудні він візьме участь у дебатах у Раді безпеки ООН.

Це буде перший візит президента Польщі в ООН від часу, відколи у січні Польща офіційно стала непостійним членом Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй. Анджей Дуда візьме участь у дебатах на тему зброї масового знищення, організованої Казахстаном, який головує у Раді. Польський президент говоритиме, зокрема, про необхідність дотримання міжнародного права і підкреслить, що сама підготовка до агресії вже є порушенням права.

«З самого початку розвиток агресивного потенціалу нерозривно пов’язаний з порушенням міжнародного права. Це право має чітко регулювати питання, пов’язані не тільки з реальною агресією, тобто війною, але і з потенційною агресією щодо інших держав», – зазначив голова кабінету президента Польщі Кшиштоф Щерський.

За словами президентського міністра, Анджей Дуда зустрінеться також з генеральним секретарем Антоніу Гутаррешом. «Це буде дискусія про плани ООН на цей рік, на найближчий час, про миротворчі місії, про головні теми робіт ООН у найближчому часі», – наголосив Щерський.

Анджей Дуда зустрінеться також у Нью-Йорку з господарем дебатів – президентом Казахстану та послами країн Європейського Союзу в ООН. Президент Польщі хоче переконати, що країни ЄС повинні представляти у Раді безпеки спільну позицію.

З президентом Польщі до Нью-Йорка прибув міністр закордонних справ Яцек Чапутович, який завтра, 19 січня, після повернення Анджея Дуди в Польщу, візьме участь у дебатах, присвячених ситуації на Близькому Сході.