Проект будівлі Центру української культури у Ґданську отримав нагороду Президента міста
http://www.nasze-slowo.pl/wp-content/uploads/2018/03/ok1.jpg

Проект будівлі Центру української культури у Ґданську отримав нагороду Президента міста

Проект будівлі Центру української культури у Ґданську українки Олі Котовської  отримав нагороду Президента міста. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Наше Слово.

Проект будівлі Центру української культури у Ґданську українки Олі Котовської  отримав нагороду Президента міста. Це один з трьох проектів,  яких доцінило жюрі конкурсу „Диплом року 2017” у Ґданській політехніці.

Молода українка в рамках своєї маґістерської праці в Ґданській політехніці (спеціальність – архітектура) створила проект будівлі Центру, який мавби стати платформою співпраці для всіх національних та етнічних меншин, які проживають у місті а також українців, які нещордавно приїхали з України.

– Мене дуже тішить, що помітили роботу, яка має безпосереднє відношення до українців, – заявляє авторка проекту. Лауреатів проголошено під час виставки дипломних робіт за 2017 рік, яких нещодавно презентовано у Ґданську.

Найважливішим елементом проекту є театральний зал. Він призначений для вистав і концертів не тільки професійних, а й аматорських колективів, а також для невеликих груп, які шукають місце, щоб випробувати свої сили. У проекті є теж вокальна й музична студія, що може існувати як окрема одиниця. Є теж кінозал і конференційні зали. Є адміністративна частина, основним завданням якої є праця над проектами, та головний інформаційний пункт допомоги для імміґрантів.

Згідно до проекту, один поверх – це функціональне віддзеркалення домівки (великий зал з кухнею для організування зустрічей, свят, банкетів та інших заходів). На верхньому поверсі розташована музейна частина для тимчасових виставок, пропаґування української культури, яка, ймовірно, не завжди доступна мешканцям міста. Існує також вихід на зелену терасу. До цього долучається ресторан, готель, кафе, освітній простір із залами для вивчення мови, тематичних уроків або майстер-класів, бібліотека іноземної літератури і приміщення для оренди. Згідно із задумом авторки, таке місце малоб бути відкрите для нових форми мистецтва з традиційними та етнічними елементами.

Поки що жодне з міст Польщі не створило такого місця, яке стало б площиною для співпраці всіх нацменшин, та сприяло б самореалізації і анімації їхнього культурного життя.