Реакція Варшави на данську статтю про Польщу
http://external.polskieradio.pl/files/49c79dc6-7595-4f08-845d-a97a28f1197f.file

Реакція Варшави на данську статтю про Польщу

Польський Посол опублікувала спростування. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Данська газета «Politken» опублікувала висловлювання польського посла у Копенгагені на антипольську статтю у цій газеті. Її автор представив у ній тезу професора Яна Ґроса, що негативне ставлення поляків до приймання іммігрантів виникає з польського антисемітизму.

З Копенгагена повідомляє Пшемислав Голинський:

«Автор статті наводить висловлювання Яна Ґросса про те, що польська історична наррація змушує поляків вірити, що німці самостійно знищили три мільйони польських євреїв. Тому, на відміну від німців, які відчувають обов’язок приймати біженців, поляки переконані в тому, що вони нікому нічого не винні.

Посол Польщі в Копенгагені Генрика Мосьціcька-Дендис написала на сторінках «Politken», що це нічим не підкріплений стереотип. Тезу про те, що ворожість поляків пов’язана з начебто «накручуванням» Католицькою церквою антисемітизму, вона назвала нісенітницею.

У жовтні газета «Dagens Nyheter» опублікувала статтю, у якій шведський історик звинувачував польський уряд у тому, що він начебто, намагався приховати польський антисемітизм.

«Такого типу публікації виникають із історичного незнання, яке панує у Скандинавії і на Заході, про те як проходив процес Голокосту у Польщі», – сказав Польському радіо шведський історик і автор книжок на тему Голокосту Артур Шульц».