«Rzeczpospolita»: Післявиборче похмілля в Росії
http://external.polskieradio.pl/files/1e2767cd-bc0e-43d4-a145-6873cab83f8f.file

«Rzeczpospolita»: Післявиборче похмілля в Росії

Путін досягнув найбільшої перемоги, та росіяни не можуть дорахуватися виборців. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Польські видання коментують чергове переобрання Володимира Путіна на посаду президента Росії. Автор статті «Післявиборче похмілля в Росії» в щоденнику «Rzeczpospolita» Анджей Ломановський звертає увагу, що Путін досягнув найбільшої перемоги, проте росіяни не можуть дорахуватися виборців.

Як читаємо, голова незалежного соціологічного центру (Аналітичного центру Юрія Левади) Лєв Ґудков повідомив, що «оприлюднені офіційно числа учасників голосування викликають деякі сумніви». У виборах взяло участь 67,89 відсотка громадян. Більше росіян голосувало лише 1996 року. Як виявилося, невідомо, скільки було повноважених осіб. Протягом 12 годин їх число зросло на 1,7 мільйона, а відвідуваність виборів почала різко рости з підрахунком даних у чергових комісіях і у виборчу ніч стрибнула аж на 8 відсотків.

«Gazeta Polska Codziennie» пише про «Четверту інтронізацію „царя” Путіна». Публіцист Веспазіян Вєльогорський наголошує, що хоч результат виборів був відомий, поки в урни вкинули перші бюлетені, а до участі не допущено головного лідера опозиції, під час голосування сталися численні порушення. Газета цитує публіциста Єґора Сєдова: «Важливим є факт примусового привезення бюджетників, натиск на людей. Йдеться про докази, що такі факти були, і про їх масовість». За словами журналіста: «18 березня ніхто нікого не обирав. Ми не повинні й говорити, що „відвідуваність виборів склала стільки-то”. Не було жодної відвідуваності і жодних виборів, тому що присутність і участь у виборах – це справа добровільна».

Газета «Rzeczpospolita» пише також про «реформи старого-нового президента Росії» і наводить думку експерта Осередку східних студій Марека Менкішака про те, що вся «нова» економічна програма Володимира Путіна – це постійно ті самі лозунги, що повторюються при нагоді кожних виборів. Результати введення їх у дію є слабкими. В російській економіці – регрес, тому що вона спирається на сировині та її продажі за кордон. За словами експерта, Росія потребує системних реформ, але цього не хоче Путін.