Сьогодні, 17 січня, Католицька церква у Польщі святкує XXI День іудаїзму.
https://www.religion.in.ua/uploads/posts/2013-01/1358718034_0.jpg

Сьогодні, 17 січня, Католицька церква у Польщі святкує XXI День іудаїзму.

Ціль Дня іудаїзму у Католицькій церкві в Польщі – розвиток християнсько-єврейського діалогу. Головні урочисті заходи під гаслом “Мир! Мир далеким та близьким!” відбудуться у Варшаві. Про це повідомляє Upmp.news із посиланням на Польське радіо.

Урочисті заходи почалися ще вчора і вони триватимуть до неділі. Нині на Єврейському цвинтарі у столиці Польщі прочитають молитву перед братською могилою євреїв з варшавського ґетто. Головне богослужіння за участі кардинала Казімєжа Нича буде відправлене пополудні у архікафедральній базиліці мучеництва Івана Хрестителя.

Крім молитви, заплановані також наукові та культурні зустрічі, – каже голова організаційного комітету Дня іудаїзму у Варшаві отець Анджей Тюлєй. У програмі: молитви, зустрічі, дискусії, концерти, а також візити до синагоги. Запланований також симпозіум у Музеї історії польських євреїв.

Головний рабин Польщі Міхаель Шудріх наголосив, що День іудаїзму вчить відкритості до інших. «Викликом є пошук миру та добрих взаємин з усіма, руйнування мурів і стереотипів», – зазначив Міхаель Шудріх.

Гасло XXI Дня іудаїзму було взято з Книги пророка Ісаї. Голова Комітету конференції єпископату Польщі з питань діалогу з іудаїзмом єпископ Рафал Марковський наголосив, що ці слова «кажуть нам, що справжній мир народжується всередині людини і на підставі цього миру народжується мир у сімейному домі, подружжі, суспільстві та світі».

День іудаїзму святкують Польщі щороку у переддень Тижня молитов за єдність християн. Його ціль – розвиток християнсько-єврейського діалогу, вивчення єврейської культури та традицій, а також спільна молитва і роздуми. Цей день має сприяти також відкриттю єврейського коріння іудаїзму.

Вперше День іудаїзму у Католицькій церкві у Польщі святкували в 1998 році.