Сьогодні Яцек Чапутович здійснить візит до Софії, а Маріуш Блащак - до штаб-квартири НАТО
https://lyonl-img-01.azureedge.net/858197864615552.jpg?maxwidth=702&mode=crop&scale=both

Сьогодні Яцек Чапутович здійснить візит до Софії, а Маріуш Блащак – до штаб-квартири НАТО

Перші закордонні візити нових міністрів закордонних та внутрішніх справ Польщі. Про це повідомляє Upmp.news із посиланням на Польське радіо.

Столиця Болгарії – Софія – буде першим пунктом нинішньго, першого закордонного візиту нового міністра закордонних справ Польщі Яцека Чапутовича. Від початку року Болгарія почала головування у Раді Європейського Союзу.

У дипломатичному відомстві Польщі повідомили, що у Софії міністр Яцек Чапутович проведе перемовини з віце-прем’єром та міністром закордонних справ Болгарії Єкатериною Гечевою-Захарієвою. Він зустрінеться також з міністром з питань головування Болгарії у Раді ЄС Ліліаною Павловою.

За словами Міністерства закордонних справ Польщі, візит підтверджує волю Польщі до розвитку дуже добрих двосторонніх відносин та близької співпраці, а також підтримки болгарського головування у Раді Євросоюзу. Під час перемовин очільника польської дипломатії у Софії переважатимуть найважливіші питання двосторонніх відносинах та регіональної співпраці, а також найважливіші справи євросоюзного порядку денного. Як додали в МЗС Польщі, візит буде також можливістю для представлення пріоритетів Польщі під час непостійного членства у Раді безпеки ООН у 2018-2019 роках.

Минулого тижня у Софії за участю євросоюзних лідерів та болгарської влади відбулася інавгурація головування цієї країни в Раді Євросоюзу. Прем’єр-міністр Бойко Борісов сказав, що перелік справ, якими займатиметься Болгарія, є великим. Він загадав, зокрема, про міграцію, ситуацію на сході, кібербезпеку та Західні Балкани. Борісов підкреслив, що перемовини стосуватимуться також запущеної щодо Польщі Європейською комісією 7 статті Договору про ЄС. “Дуже важливо прокласти шлях до порозуміння між Польщею та Єврокомісією”, – заявив прем’єр Болгарії.

Болгарія, яка вступила в ЄС у 2007 році, вперше почала головування у Спільноті. Однак з першого дня членства Болгарія перебуває під європейським наглядом у зв’язку зі звинуваченнями у корупції та неефективному правосудді.

Крім того, сьогодні свій перший закордонний візит здійснить новий міністр національної оборони Маріуш Блащак. Він перебуватиме з візитом у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. Нагадаємо, що екс-міністр внутрішніх справ та адміністрації вступив на посаду міністра оборони Польщі, замінивши Антоні Мацєревича.

У Брюсселі Блащак має зустрітися з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенберґом та головнокомандувачем Збройних сил США в Європі Кертісом Скапаротті. Перемовини повинні стосуватися, зокрема, зміцнення східного флангу НАТО. Крім того, польський міністр має намір обговорити план відкриття нових командних центрів Північноатлантичного альянсу.