Суд у Німеччині вперше покарав телеканал за вислів "польські концтабори"
http://osvita.mediasapiens.ua/content/news/012000-013000/0_9f9e9_10d3a8c6_orig_12168.jpg

Суд у Німеччині вперше покарав телеканал за вислів “польські концтабори”

Суд наказав телеканалу ZDF опублікувати вибачення за використання вислову “польські табори смерті”. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Вищий земельний суд у місті Кобленц на заході Німеччини наказав телебаченню ZDF опублікувати на першій шпальті свого веб-порталу вибачення за використання неправдивого словосполучення «польські концтабори». У розмові з Польським радіо уповноважений колишнього ув’язненого німецького концентраційного табору Кароля Тендери, який вступив у судову суперечку з німецьким телеканалом, адвокат Лєх Обара ствердив, що вироком вони задоволені.

Вищий земельний суд у Кобленці у письмовому обґрунтуванні до вироку, що наказує телеканалу ZDF опублікувати вибачення, ствердив, що висловлювання «польські табори смерті» є не тільки звичайною географічною помилкою. На думку суду, ці слова можуть справити враження, що ці табори створили поляки.

Крім того, суд не підтримав думки представників ZDF про те, що публікація вибачення буде приниженням для мовника. Це перший випадок, коли німецький суд визнав, що неправдиве висловлювання «польський табір смерті», використаний телеканалом ZDF, порушив особисті права Кароля Тендери. «Ми повністю задоволені цим вердиктом. Він дає нам право звернутися до правоохоронних органів для їхнього належного виконання», – сказав адвокат Лєх Обара.

Він також повідомив про складання позовів проти чергових німецьких ЗМІ, котрі на своїх інтернет-сторінках використали неправдивий вислів «польські табори смерті». Відповідачами будуть видання «Mittelbayerische Zeitung» та німецьке радіо B5.

Нагадаємо, що в липні 2013 року телеканал ZDF опублікував на своїй інтернет-сторінці повідомлення з приводу телепередачі про звільнення нацистських концтаборів Майданек і Аушвіц. Щодо цих об’єктів було використано висловлювання «польські табори смерті». Позов проти телеканалу подав колишній в’язень Аушвіц Кароль Тендера.