У Польщі скасовано рішення школи про відрахування учнів з України і Білорусі
https://elearningindustry.com/wp-content/uploads/2014/03/af08ba4bce655d5aaad3672b255643fe.jpg

У Польщі скасовано рішення школи про відрахування учнів з України і Білорусі

За словами Нижньосілезького куратора освіти, статут школи у місті Єльч-Лясковіце дискримінував дітей з України і Білорусі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на польське радіо.

Нижньосілезький куратор освіти повністю скасував статут школи у місті Єльч-Лясковіце, який дозволив усунути з переліку учнів 16 підлітків з України та Білорусі. Дирекція школи відрахувала учнів, бо, як аргументувала, у них не було законного наставника.

22 січня 16 учнів з України та Білорусі були усунені з переліку учнів Комплексу шкіл ім. Яна Каспровича у Єльчі-Лясковіцах. Учні почали навчання у школі у вересні минулого року, ходили у спортивні класи в гімназії та ліцеї, прибули до Єльча-Лясковіц з ініціативи керівництва гандбольного клубу LKPR Moto-Jelcz Oława, у якому вони тренуються.

За словами дирекції, приводом для їхнього відрахування була відсутність законного наставника. Учнів, котрі поверталися після канікул до Польщі, затримали на кордоні з Польщею. Підліткам не дозволили в’їхати до країни.

Як повідомив у понеділок під час прес-конференції Нижньосілезький куратор освіти Роман Ковальчик, запис статуту школи в місті Єльч-Лясковіце, ухвалений педагогічною радою, суперечить польському законодавству. «Документ дискримінував іноземних учнів. Згідно із Законом про право на освіту, особи, котрі не є громадянами Польщі, можуть отримувати освіту та опіку на таких самих умовах, як і громадяни Польщі, а тому у статуті не може бути жодних записів, які це поділяють», – наголосив Ковальчик.

Куратор поінформував, що статут школи був змінений 4 січня. Тоді був введений запис, на основі якого учні з України та Білорусі були відраховані. Ковальчик підкреслив, що скасовано також виконання рішення директорки школи про негайне усунення з переліку учнів українських і білоруських підлітків. «У кінцевому підсумку учні мають повне право у будь-який час повернутися до школи. Ми вже повідомили про це директора школи», – сказав куратор.

Він додав, що про рішення повідомлено також польських прикордонників. Куратор додав, що учні мають вже також нових законних наставників.

«За словами дирекції, контакт з наставником учнів був ускладненим, однак така ситуація не може бути приводом для відрахування учнів. Під час оскарження батьками учнів цього рішення не можна теж позбавляти перебування на терені Польщі», – додав Ковальчик. Рішення у справі директорки школи поки не прийняте. Справу мають намір передати на вивчення дисциплінарної комісії.