У понад 100 місцях світу Полонія святкуватиме 100-річчя незалежності
https://static.ukrinform.com/photos/2017_03/thumb_files/630_360_1490034648-1093.jpg

У понад 100 місцях світу Полонія святкуватиме 100-річчя незалежності

Сенат отримує найбільше ідей святкових заходів до 100-річчя незалежності Польщі від поляків з України, Білорусі, Литви і Латвії. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Цьогоріч у понад 100 місцях по цілому світу полонійні організації проведуть святкові заходи, присвячені 100-річчю незалежності Польщі. Інформацію про ці події збирає Сенат Польщі.

«Найбільше пропозицій маємо зі сходу: з України, Білорусі, Латвії та Литви, втім є теж багато заяв з Австралії та США», – сказав Якуб Ковальський, голова Канцелярії Сенату. Він додав, що в основному йдеться про культурні та освітні заходи, а також про історичні конкурси – пропозиції полонійних святкувань до сторіччя незалежності можна ще подавати на веб-сайті Сенату. Кількадесят заходів вже отримали від польського парламенту фінансову підтримку.

Також у вересні у Варшаві відбудеться «З’їзд Полонії світу». У Сеймі та Сенаті зустрінуться приблизно 800 осіб польського походження, котрі живуть за кордоном.

«Під час з’їзду ми плануємо провести багато дискусійних форумів. Наприклад, форум учених, які працюють за кордоном, форум парламентаріїв польського походження, адже є велика група депутатів та сенаторів, котрі мають польське походження і наголошують на цьому, буде теж форум полонійних священиків та форум полонійного спорту», – відзначив Якуб Ковальський.

Крім того, закордонні святкування 100-річчя незалежності Польщі готує Інститут Адама Міцкевича. Заплановано 200 культурних подій, зокрема концерт «Монюшко та Падеревський» у Відні, презентація польського джазу у Бремені, вистава «Пан Тадеуш» у Вільнюсі та виставка польського дизайну в Мілані.