Українець з Кошаліна став «Особистістю 2017 року»
http://www.nasze-slowo.pl/wp-content/uploads/2018/03/Roman-Bilas.jpg

Українець з Кошаліна став «Особистістю 2017 року»

На півночі Польщі читачі видання «Кошалінський голос» черговий раз обирали «Людину 2017 року». Серед переможців є українець Роман Білас з Кошаліна, який отримав звання «Особистість 2017 року» у категорії «бізнес». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Наше Слово.

Загалом звання присуджувалось в чотирьох категоріях: «суспільна та благодійна діяльність», «самоврядування і місцева громада», «культура та спорт», а також «бізнес». Читачі «Кошалінського голосу» високо оцінили діяльність Р. Біласа в напрямку підтримки місцевих підприємців.

Українець є власником рекламного аґентства Ad Media Consulting та водночас головою кошалінського відділення «Північної економічної палати». «Північна економічна палата» – це найбільша економічна палата в Польщі, яка об’єднує різних підприємців. У рамках діяльності кошалінського відділення «Північної економічної палати» на Помор’ї вперше організовано конкурс «Працедавець року». І саме завдяки Р. Біласу в «Північній економічній палаті» багато уваги приділяється новоприбулим українцям з України, які шукають праці саме в Кошаліні.

Серед членів української меншини у Польщі він насамперед відомий як громадський діяч, оскільки впродовж багатьох років є аніматором культурного життя на Помор’ї. Саме Р. Білас очолює Кошалінський відділ Об’єднання українців у Польщі. І він разом з місцевим гуртком ОУП організовують чи не найбільшу кількість культурних заходів серед усіх нацменшин (варто згадати Концерт-реквієм пам’яті жертв Голодомору, фестивалі українських дитячих ансамблів, перегляд українського кіно, зустріч чотирьох культур, «Маланки» тощо).

Роман Білас також долучається до благодійної допомоги в Україні, і за рахунок 1% від прибуткового податку для дітей у білобірській школі та пунктах навчання української мови. Впродовж двох років він також головує у фонді ДЕКА, який веде Початкову школу ім. Т. Шевченка в Білому Борі. До речі, учні цієї школи продовжують навчання у місцевому українському ліцеї, який цього року опинився серед найкращих середніх шкіл у Польщі.