Українці хотіли вивезти з Польщі в Україну контрабанду 160 кг риб'ячої ікри
http://external.polskieradio.pl/files/97bc612c-df52-413a-83db-f9ef2b22437c.file

Українці хотіли вивезти з Польщі в Україну контрабанду 160 кг риб’ячої ікри

Двоє громадян України незаконно перевозили італійську ікру на суму майже 300 тис. євро. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Двоє українців намагалися ввезти в Україну контрабанду 160 кг риб’ячої ікри на суму понад 1,2 млн злотих (290 тис. євро). Ікру перевозили з Італії у непромаркованих контейнерах. Чоловіки також не мали необхідних дозволів. Про це у понеділок, 5 березня, повідомили у польській Прикордонній службі. Товар затримано.

Як повідомила речниця Бескидського відділу Прикордонної служби у Перемишлі майор Ельжбєта Пікор, товар затримали у неділю у польсько-українському прикордонному пункті пропуску «Кросцєнко» Підкарпатського воєводства.

Під час перевірки двох приватних автівок, що їхали з Польщі в Україну, службовці Прикордонної служби знайшли скляні та пластикові контейнери без маркування.

«Виявилося, що це незаконний вантаж з Італії ікри осетра сибірського. Це дорогий товар, найдорожча ікра. Водії стверджували, що вони тільки кур’єри, а їхнє завдання – привезти товари споживачам у Львові», – сказала майор Пікор.

Вона підкреслила, що згідно із законодавством, перевозити через кордон дозволяється тільки одну банку ікри осетрових риб. Це до 125 грамів на людину в індивідуально промаркованих упакуваннях, тобто які мають мітку з підтвердженням законності джерела придбання. В іншому випадку – це злочин, що карається позбавленням волі до 5 років. Водії є громадянами України у віці 24 та 28 років, які не мали дозволів на ввезення великої кількості ікри. Крім того, контейнери з товаром не були промарковані.

Польські прикордонники затримали товар, а щодо українців відкрите кримінальне провадження.