Уряд планує заохочувати програмістів приїздити до Польщі
http://kurs.if.ua/media/gallery/full/7/1/713uto.jpg

Уряд планує заохочувати програмістів приїздити до Польщі

Фірми з галузі ІТ вважають, що запланованих дій не вистачить і висувають свої вимоги. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Міністерство підприємництва і розвитку планує заохочувати програмістів приїздити до Польщі, але фірми з цієї галузі вважають, що запланованих дій не вистачить.

Створення фонду Платформа промисловості майбутнього та запущена в лютому програма Poland Prize із бюджетом у 15 млн злотих – це ключові проекти, котрі мають вирішити проблему з нестачею спеціалістів ІТ на польському ринку. Так профільне міністерство відповідає на конкретні вимоги галузі, а саме на введення меншого податку на прибуток для інженерів і тестерів комп’ютерних програм та архітекторів систем ІТ, визнання створення комп’ютерних програм за дослідницько-розвиткову діяльність, а також можливість відрахування 50% коштів отримання прибутку в податковій декларації.

Пшемислав Берендт, віце-президент фірми Luxoft коментує ці вимоги: «У боротьбі за найцікавіші інвестиції і проекти ІТ ми конкуруємо не лише з нашими сусідами, але також із країнами Південної Америки та Азії. Наша галузь могла би розвиватися більш динамічно, якби на нашому ринку ми мали більше досвідчених працівників». Польща, однак, за його словами, починає втрачати свою перевагу на цій ниві.

Схоже, однак, що уряд не зважає на вимоги галузі та має власний план її порятунку. Марта Арендт з прес-служби Міністерства підприємництва і розвитку пояснює, що відповідно до стратегії відповідального розвитку, діяльність цього відомства покликана слугувати створенню інтелектуальної економіки, а одним зі стратегічних проектів уряду в цій сфері є Платформа промисловості майбутнього. Її створення, за твердженням міністерства, повинно об’єднувати підприємців і науковців довкола проектів, спрямованих на розвиток у сфері промисловості 4.0.