Уряд Польщі готує пільги для польських фірм, які дають роботу українцям
http://external.polskieradio.pl/files/20298a3f-310a-49c3-896c-6709cbdafbcb.file

Уряд Польщі готує пільги для польських фірм, які дають роботу українцям

Польська влада завершує роботу над новою міграційною політикою, що має спростити, зокрема, працевлаштування українців у Польщі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Уряд Польщі працює над новою соціально-міграційною політикою. Як поінформував під час XI Форуму Європа-Україна міністр інвестицій та розвитку Єжи Квєцінський, вона повинна полегшити життя, серед інших, українцям, котрі працюють у Польщі. Водночас польським фірмам буде простіше працевлаштовувати трудових іммігрантів з-за східного кордону Польщі. Крім того, новий пакет пропозицій має сприяти українцям у відкритті власних фірм у Польщі.

Пільги, за словами міністра Квєцінського, будуть пов’язані, зокрема, з польським ринком праці. Уряд у Варшаві хоче уважно вивчити, у яких місцевостях Польщі та у яких галузях потрібні робочі руки з-за меж Польщі. У документі буде також вказано, які компетенції та професії необхідні нині країні.

Буде створено також інформаційну систему про роботу, освіту, охорону здоров’я та помешкання. Польська влада хоче врегулювати цілий міграційний процес. Головні тези плану, за словами міністра, стануть відомими у найближчі дні. План, як відзначив міністр Єжи Квєцінський, буде готовий до літа.

Анджей Коркус, власник фірми EWL Group, котра наймає іноземців на роботу у Польщі, каже, що Польща має ліберальну міграційну політику, однак проходження усіх формальностей пов’язане з тривалим чеканням. Підприємець пропонує найняти додаткових чиновників, котрі видають дозволи на роботу.

Водночас він застеріг, що найліпші працівники не будуть довго чекати на необхідні документи, а трудових іммігрантів з України все активніше шукають підприємці з Чехії, Словаччини та Угорщини.

Робота над новою міграційною політикою у Польщі триває кільканадцять місяців. Як додав міністр Квєцінський, вона пришвидшилася після реконструкції польського уряду. Торік уряд Польщі скасував попередній документ від 2012 року, що визначав міграційну політику країни.

Також міністр інвестицій та розвитку під час форуму звернув увагу на зростання торгівлі між Польщею та Україною. На майже одну четверту збільшився експорт польських товарів в Україну – до 4,3 млрд злотих (1 млрд євро). Натомість імпорт з України у Польщу збільшився на 27% – до 2,1 млрд злотих (500 млн євро).

У середу, 14 березня, завершився другий та останній день XI Форуму Європа-Україна у Ясьонці неподалік Ряшева у Підкарпатському воєводстві.