Уряд Польщі схвалив законопроект про позбавлення звань комуністичних генералів
http://external.polskieradio.pl/files/8e2b5b89-96ac-45bb-8654-234702398bb2.file

Уряд Польщі схвалив законопроект про позбавлення звань комуністичних генералів

Згідно із законопроектом, генеральських звань будуть позбавлені, зокрема, покійні комуністи Войцєх Ярузельський і Чеслав Кіщак. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Польський уряд прийняв проект закону про позбавлення генеральського звання, наприклад, представників найвищої влади комуністичної Польської Народної Республіки – генералів Войцєха Ярузельського та Чеслава Кіщака.

Сьогодні, 1 березня, Рада міністрів Польщі провела спеціальне засідання з цього питання. Після зустрічі уряду прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький повідомив, що нові положення мають «повернути основний моральний лад».

«Хочемо назвати своїми іменами: зло – злом, добро – добром, зраду – зрадою, героїзм – героїзмом», – сказав очільник польського уряду.

За його словами, закон поширюється також на осіб, котрі у 1944-1990 роках працювали у комуністичних органах безпеки, наприклад, це командувач підрозділу, що стратив учасницю антинацистського та антикомуністичного руху Дануту «Інку» Сєдзікувну.

Як відзначив Матеуш Моравєцький, у польському пантеоні мають бути справжні герої, такі як ротмістр Вітольд Пілецький, якого «не можна прирівнювати до генерала Кіщака, або генерала Мочара, який був на іншому боці – на темному боці ночі».

Дата засідання, під час якого уряд прийняв законопроект, вибрана не випадково – сьогодні, 1 березня, у Польщі святкують Національний день пам’яті проклятих солдатів.

Згідно із законопроектом, офіцерських та підофіцерських звань будуть позбавлені особи, котрі, працюючи в органах державної безпеки, зосереджували свою діяльність на підтримці комуністичного режиму та проти польської держави. В обґрунтуванні до законопроекту говориться, що його завданням є «створення можливості юридичного позбавлення офіцерського та підофіцерського звання, зокрема, Войцєха Ярузельського та Чеслава Кіщака», а також інших осіб, котрі були членами Військової ради національного порятунку (WRON), або працювали в органах державної безпеки, згаданих у люстраційному законі.

Згідно із законопроектом, рішення про позбавлення військового звання щодо генералів та адміралів прийматиме президент, а щодо інших офіцерів і підофіцерів – міністр національної оборони.