Ян Ольшевський: Від польсько-українського конфлікту виграє лише Росія
http://external.polskieradio.pl/files/b51d7807-ead3-4e29-8247-143780dc1589.file

Ян Ольшевський: Від польсько-українського конфлікту виграє лише Росія

Екс-прем’єр Польщі у розмові з виданням «Rzeczpospolita» наголосив: положення щодо українського націоналізму треба вилучити з закону про ІНП. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У виданні «Rzeczpospolita» розмова з колишнім прем’єр-міністром Польщі Яном Ольшевським на тему гучного закону про Інститут національної пам’яті Польщі.

Ян Ольшевський вважає, що необхідно відділяти історичну політику від основних стратегічних цілей. І, що питання українських націоналістів і «бандеризму» не має нічого спільного з боротьбою з обвинуваченням у співучасті поляків у Голокості та використанням терміну «польські табори смерті». Це настільки непропорційне поставлення справи, що якби проблема не стосувалася таких трагічних питань, то її можна було б вважати гумористичною, – каже Ян Ольшевський.

Колишній прем’єр ще раз повторив, що Бандера не мав нічого спільного з Волинською трагедією, а ті в Польщі, хто вважає інакше, не знають історії. Положення, що стосуються українського націоналізму, треба вилучити з цього закону, бо це політичне непорозуміння, – наголошує колишній прем’єр-міністр Польщі. Від польсько-українського конфлікту виграє лише Росія, – підкреслює Ян Ольшевський і додає, що Москва для досягнення своїх цілей завжди використовувала корисних ідіотів.