Яцек Чапутович: Росія – агресивна держава з ревізіоністською політикою
https://static.espreso.tv/uploads/article/2509171/images/im578x383-ministr.jpg

Яцек Чапутович: Росія – агресивна держава з ревізіоністською політикою

За словами міністра закордонних справ, російські спецслужби працюють над негативним іміджом Польщі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Російські спецслужби працюють над створення негативного іміджу Польщі. Ми не погоджуємося з анексією Криму та діями Росії в Україні. Ми сперечаємося (з Росією – ред.) щодо оцінки історичних подій та пам’яті про комуністичну владу. Я вже не згадую про наші вимоги повернути уламки літака Ту-154М. Слід чекати, що Росія буде виставляти Польщу у поганому світлі», – заявив міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович в інтерв’ю найсвіжішому тижневику Gazeta Polska.

Також очільник польської дипломатії наголосив, що присутність американців у цій частині Європи є ключовою для безпеки Польщі.

«Маємо стратегічний союз, який кільканадцять днів тому підтвердив очільник Державного департаменту США Рекс Тіллерсон. Геополітично Центральна Європа важлива для США. Це пояснює військову присутність американців, яка, можливо, буде збільшена, що є нашим інтересом. Бачимо певну зміну цінностей – її ознакою є найновіша пропозиція американських консерватистів про перенесення військових баз США з Німеччини до Польщі. Раніше такий сценарій не брався до уваги. Перенесення баз до Польщі дуже зміцнить безпеку на східному фланзі НАТО, водночас це зменшить витрати бюджету США. Це відповідає польським інтересам, тому ми зробимо все можливе, аби підтримати цю ініціативу. Ми готові створити відповідну інфраструктуру, сприятливі умови для присутності американських військ у Польщі, що посилить стримування Росії», – наголосив Яцек Чапутович.

За словами польського міністра, Росія отримала фінансові кошти після відкриття газопроводу Nord Stream 1, які використала на модернізацію армії.

«Ця армія здійснила агресію спочатку у Грузії, а потім в Україні. Кожного разу, коли Росія порушувала міжнародне право, наслідки, яких зазнала Москва, не зупинили її перед черговими діями», – звернув увагу глава МЗС Польщі.

Яцек Чапутович підкреслив, що у Сирії росіяни проводять політику, що суперечить інтересам західних держав.

«Росія – це агресивна держава, яка веде ревізіоністську політику. Тому було прийняте рішення про посилення НАТО, висунуту присутність та розгортання військ у Центральній Європі, а також підтримку готовності завдяки спільним навчанням. Ми хочемо, аби рішення варшавського саміту, який у 2016 році прийняв рішення про присутність військ Північноатлантичного альянсу у нашій частині континенту, були підтримані під час саміту у Брюсселі у липні 2018 року, а оборонні та стримувальні можливості –посилені. Ми хочемо також, аби держави витрачали більше коштів на оборону та модернізацію армії, аби ми могли стримати загрози. Польща у зв’язку з цим є зразковим членом НАТО», – наголосив міністр закордонних справ.

Крім того, Яцек Чапутович наголосив на основному запитанні – чи буде Росія продовжувати військові дії у Європі.

«Президент Лєх Качинський зазначав, що після Грузії ціллю російських дій буде Україна, потім країни Балтії, а наступна – Польща. Ми бачимо, що певні елементи цього сценарію реалізовуються. Маємо нові запитання: про наступні дії в Україні, гібридні операції щодо держав Балтії. Потрібно такі запитання задавати та шукати на них правильні відповіді», – наголосив Яцек Чапутович у розмові з виданням Gazeta Polska.