Яцек Сасін: «Fake news» Onet.pl – це інформаційна війна проти уряду Польщі
https://i.parlamentarny.pl/i/04/33/20/043320_r0_940.jpg

Яцек Сасін: «Fake news» Onet.pl – це інформаційна війна проти уряду Польщі

Міністр вважає фейкову інформацію про нібито санкції США проти влади у Варшаві інформаційною війною проти Польщі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Я дійшов висновку, що ціла операція дуже добре підготовлена як удар по польському уряду та спроба створити велику тривогу у польському суспільстві, оскільки ми дуже цінуємо добрі відносини зі США, це гарантія нашої безпеки», – прокоментував появу «фейкових новин» на порталі Onet.pl на тему відносин Польщі зі США голова Постійного комітету Ради міністрів Яцек Сасін.

Речниця Державного департаменту Гізер Нойєрт спростувала інформацію порталу Onet.pl про те, нібито США ввели проти Польщі санкції, що, зокрема, забороняють польським президенту та прем’єр-міністру зустрічатися з першими особами американської влади. Приводом нібито став оновлений закон про Інститут національної пам’яті. «Інформація мас-медіа про призупинення США відносин з Польщею та інші подібні повідомлення є просто неправдивою», – наголосила у вівторок, 6 березня, під час прес-конференції речниця Держдепартаменту США.

«Це показує те, яка інформаційна війна ведеться нині проти польського уряду. Вчора це була новина дня у всіх польських ЗМІ. Вона з’явилася на одному з веб-порталів, який, як з’ясувалося, не тільки не має жодної службової записки, жодного документу, на який він би посилався, але ввечері прийшло офіційне спростування і ми вже знаємо, що та інформація не була правдивою, що не завадило лідерам опозиції впродовж цілого дня критикувати владу», – зазначив Сасін.

Депутат керівної партії Право і справедливість ствердив, що польська влада допускає зміни до закону про ІНП. «Якщо Конституційний суд вирішить, що ті положення потрібно змінити, бо вони незрозумілі чи можуть надто широко інтерпретуватися, то ми поважатимемо такий вирок. Потрібно почекати на вирок», – сказав Сасін.

Яцек Сасін нагадав, що польський уряд бере до уваги не тільки вирок Конституційного суду у справі закону про ІНП, але також пояснює партнерам завдання нового законодавства. «Ми пояснили нашим партнерам у США та в Ізраїлі, а також єврейським організаціям в інших країнах, яким є завдання, якими є справжні результати цього закону. Ця робота проходить дуже активно», – запевнив політик.

Відзначимо, що Onet.pl – це польський інтернет-портал, який контролюється німецько-швейцарським концерном Ringier Axel Springer Polska (100% акцій).