Європейський Союз перед новими викликами: Європейський економічний конгрес

Європейський Союз перед новими викликами: Європейський економічний конгрес

Значна економічна подія 2-4 вересня відбулася  у Центральній Європі – Європейський економічний конгрес в Катовицях у Міжнародному конгрес-центрі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на офіційний блог Координатора проєктів Польсько-Української Господарчої Палати Анни Стожко.

Захід став широким і відкритим форумом для обміну досвідом, думками та знаннями про польську та європейську економіку, економічні, соціальні та технологічні умови її розвитку. Конгрес має на меті визначати явища та тенденції, що мають ключове значення для майбутнього економіки та перспектив її розвитку.

Великі та менші, традиційні та інноваційні, вітчизняні та глобальні компанії відзначили триденну зустріч у Катовіце як ефективну, плідну платформу для прямих контактів з B2B. Підраховано сотні тисяч спостерігачів за подіями Конгресу. Рекомендації ЄЕК, враховані інвесторами, менеджерами та політиками, змінили реальність по-справжньому.

2020 рік – це час особливих викликів в економіці, конференц-індустрії та історії ЄЕК. Реальність змінилася кардинально, миттєво, незалежно від чиєїсь волі та таким чином, що ніхто не передбачав, і соціальні та економічні наслідки того, що принесла пандемія COVID-19, не зникнуть найближчим часом. 12й Європейський економічний конгрес став спробою повернутися до звичного стану та відповідати абсолютно новій реальності. Цьогорічний захід організований за особливих обставин з урахуванням усіх правил безпеки. 3 000 людей було зареєстровано на стаціонарну участь. У перший день події у Міжнародному конгрес-центрі у Катовицях відвідали 1,5 тисячі осіб. Нова реальність не дозволяє порівнювати ці цифри з минулорічними показниками відвідуваності, але дозволяє забезпечити безпечну та комфортну участь, зберігаючи соціальну дистанцію.

У травні та в червні відбулися перші онлайн-заходи: вебінари, презентації, бесіди та онлайн-дебати, присвячені економіці https://upmp.news/post_blog/yevropejskij-ekonomichnij-kongres-teper-onlajn-novi-vikliki/

Вересневий конгрес “в прямому ефірі” в Катовіцях проходив відповідно  чинних правил безпеки та із використанням сучасних технологій, котрі забезпечили  відкритий доступ до подіі та контенту, інтерактивність та висвітлення у ЗМІ.

Порядок денний триденної зустрічі зберіг різноманітність та велику кількість для вирішення найважливіших викликів сьогодення, зокрема значення яких не скасовано поточними проблемами, пов’язаними з пандемією: бюджет ЄС, відновлювана енергетика, агро- та продовольна промисловість в умовах змін клімату, потреби споживачів, перебудування логістичних ланцюгів, будівельний ринок в нових умовах, ринок праці, банківська активність та безліч інших тем.

Група учасників дискусій та гостей цьогорічного Конгресу складалася з членів Єврокомісії, політиків та експертів, але перш за все широкого представництва компаній з Польщі та Європи.  ЄЕК орієнтований на інвесторів, підприємців, людей зі сфери економіки та всіх зацікавлених.  Це необхідна у нинішніх умовах світу  подія. Під час виступу на  ЄЕК  Прем’єр-міністр Республіки Польща Матеуш Моравецький наголосив, що пріоритетом уряду цього року було збереження економіки. Своєю чергою Віце-прем’єр-міністр, міністр розвитку Ядвіга Емілевич зазначила: “Ми хотіли б прийняти положення «Національного пану відбудови» на рівні уряду у вересні, тому що ми повинні пам’ятати, що парламент повинен висловити свою думку щодо національного внеску. Отже вересень-жовтень – це час, коли ми хотіли б розробити «Національний план відбудови».

Європейський Союз перед новими викликами, а ЄС наступного покоління – цілі та інструменти для всебічного відновлення економіки. Що змінює пандемія? Пріоритети політики ЄС до 2024 року – це як діяти в реаліях кризи, які створити умови ефективного використання нових фінансових інструментів – ось основна задача 2020. Польсько-Українська Господарча Палата також долучається до вирішення економічних завдань сьогодення і як учасник онлайн-версії ЄЕК, і як організатор вагомого заходу  для міжнародного бізнесу – Балтийського Бізнес-Форуму, що відбудеться цієї осені у жовтні https://balticbusinessforum.eu/