Єжи Тарґальський оцінив оновлений закон про ІНП
http://www.polradio.pl/035675c8-a7a1-4088-8abc-0e4fed58b33a.file

Єжи Тарґальський оцінив оновлений закон про ІНП

«Зміст цієї поправки про український націоналізм від самого початку був провокацією, метою якої було поглиблення польсько-українського конфлікту». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Щораз більше людей має дуже серйозні побоювання. Люди більше ненавидять Україну, ніж люблять Польщу. Все це закінчиться походом на Лубянку по трупі Польщі. Саме в цьому контексті слід розглядати прийняття того вкидання, яким є абзац про український націоналізм в законі про ІНП», – сказав доктор Єжи Тарґальський в програмі «Геополітичний тигель» в ефірі телебачення Республіка.

«Я підтримую оновлення закону про ІНП, – підкреслив він на самому початку передачі. – [Але – ред.] треба пам’ятати, що в останній момент закон було доповнено поправкою руху Кукіз’15, якої не було передбачено початково. Врешті ухвалено, що відповідальними за злочини є нацисти, комуністи і українські націоналісти. Поляки падають перед німцями на землю і не називають їх німцями, аби вони не почувалися зле. А компенсують це за рахунок українців», – сказав він.

«Якщо йдеться про бандерівських націоналістів, то я би хотів нагадати авторам поправки, що 1925 року Бандера мав 16 років. Бандерівці взагалі в 1925 році не існували. Я не знаю, яких злочинів наші депутати збираються шукати в ці роки. Організація українських націоналістів виникла в 1929 році. Коли наші депутати шукають ці п’ятнадцять років злочинів, то таких злочинів тоді не могло бути, оскільки не було жодних потенційних злочинців. Не було бандерівців», – підкреслив Єжи Тарґальський.

«Вся ця поправка була політичною провокацією. Хоча я не маю претензій до депутатів, бо знаю, що вони безграмотні і не мають ні про що поняття. Треба, однак, пам’ятати, що цю поправку підготували спеціалісти – професори історії, котрі займаються міжнародними відносинами», – підкреслив історик.

«Виникла проблема. Ніхто не задумується про те, хто має вплив на формування польської міжнародної політики. Ця поправка нам шкодить! Зміст цієї поправки про український націоналізм від самого початку був провокацією, метою якої було поглиблення польсько-українського конфлікту. Така політика скінчиться для Польщі недобре», – підсумував Єжи Тарґальський.