За українських трудових мігрантів іде конкуренція між країнами ЄС та Росією
http://ampua.org/wp-content/uploads/2018/03/291866print-470x351.jpg

За українських трудових мігрантів іде конкуренція між країнами ЄС та Росією

13-14 березня у Жешуві відбувся щорічний XI форум «Україна-Європа». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на сайт Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.

У польському Жешуві 13-14 березня відбувся щорічний, вже XI, форум «Україна-Європа». Учасниками заходу стали багато відомих політиків та діячів з Польщі та України. Зокрема, велику увагу було приділено питання трудової міграції. На форумі відбулась окрема дискусійна панель  – «Чи змінить українська трудова міграція європейський ринок праці»? Учасники обговорення зазначили, що масштаби реальної трудової міграції українців до Польщі підрахувати дуже важко. Але вже близько 10 тисяч українців ведуть свій бізнес цій країні і ця цифра постійно зростає.

«Зараз близько 1,5 млн громадян інших країн працюють на ринку праці Польщі. Більшість з них є українцями.  Вони поділяються на тих, хто працює короткий термін, та на постійних працівників, що знаходяться в країні згідно з довготерміновими робочими візами. До другої категорії можна віднести близько 250 тис осіб. Нам потрібні іноземні працівники і ми зацікавлені у їхньому збільшенні», – зазначив Станіслав Швед, державний секретар, міністерство сім’ї, праці та соціальної політики.

«Я ознайомилася з незалежними даними щодо працевлаштування українців а також дотримання європейських стандартів. У нас є докази того, що є загрози використання українців при працевлаштуванні у ЄС, хоча загалом ці загрози знаходяться на невисокому рівні.  Але в цілому трудова експлуатація в Євросоюзі все ще розповсюджена.  Є кілька чинників, які призводять до цього, зокрема це відсутність інститутів, які займаються питаннями контролювання праці. Але вже сьогодні, для того, щоб протистояти трудовій експлуатації, треба проводити спільні перевірки підприємств поліцією разом с інспекцією праці», – розповіла  Еліс Хамілтон, експерт Агенції Європейського Союзу з фундаментальних прав.

«На мій погляд, українці є останнім великим резервом робочої сили у Європі. На українців сьогодні претендують країни ЄС та Росія. Що впливає на них таким чином, що вони їдуть працювати за кордон? Давайте подивимось на мінімальну зарплату, яка в Україні сьогодні складає 110 євро, у Польщі – 460-470 євро, Німеччині – вже 1,5 тис євро. Проблема трудової міграції в Україні полягає в тому, що не існує достовірної статистики – скільки українців загалом знаходиться за кордоном і в яких країнах вони працюють. Як тільки зміниться міграційна політика Німеччини, то більшість українців поїде саме в цю країну, бо за нашою соціологією, 36% хочуть працювати саме в цій країні», – заявив Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.