Знижується кількість злочинів на ґрунті ненависті
http://external.polskieradio.pl/files/0bc9ef96-9635-427d-a4bd-b586633b192d.file
Warszawa, 25.01.2018. Wyst¹pienie ministra spraw wewnêtrznych i administracji Joachima Brudziñskiego podczas posiedzenia Sejmu, 25 bm. W pierwszym dniu obrad pos³owie wys³uchaj¹ informacji szefa MSWiA nt. propagowania totalitaryzmu. (cat) PAP/Pawe³ Supernak ***Zdjêcie do depeszy PAP pt. Brudziñski: zero tolerancji dla propagowania ustrojów totalitarnych***

Знижується кількість злочинів на ґрунті ненависті

У 2015 році їх було зафіксовано 791, у 2017 році – 726. Про це повідомляє Upmp.news із посиланням на Польське радіо.

«Кількість злочинів на тлі расової і національної нетерпимості у Польщі знижується», – повідомив міністр внутрішніх справ і адміністрації Польщі Йоахім Брудзінський.
За поданням керівної партії Право і справедливість керівник відомства представив у Сеймі інформацію на тему екстремістських організацій. На думку міністра, вони становлять маргінальне явище у польському громадському житті, яке зустрічається з рішучими діями правоохоронних органів держави.

«У 2015 році їх було зафіксовано 791, у 2017 році – 726. Викриття і покарання злочинів з приводу ненависті постійно зростає. 2015 року викрито 39,8%, а у 2017 році вже понад 50%. Польщу не заливає хвиля нацистів. Злочини на тлі расової і національної нетерпимості у Польщі – це незначний відсоток усіх злочинів. Але, як я вже сказав, для них немає ніякого дозволу, нуль толерантності», – заявив міністр Йоахім Брудзінський.

Безпосередньою причиною того, чому керівник МВС представив у парламенті таку інформацію, був телевізійний матеріал телеканалу TVN. Записані прихованою камерою члени організації «Гордість і сучасність» проголошували фашистський зміст і вихваляли Адольфа Гітлера. Ця організація існує з 2011 року, з 2014 року вона має статус громадської організації. За пропагування фашизму чи іншого тоталітарного устрою загрожує кара до двох років позбавлення волі.
Загалом, у зв’язку з неонацистською активністю, останнім часом затримано 5 осіб.