Автомагістраль за 1 млрд євро може з'єднати порти України і Польщі
http://www.sq.com.ua/img/news/2017/10/12/ministr.jpg

Автомагістраль за 1 млрд євро може з’єднати порти України і Польщі

Україна та ЄС хочуть спільно побудувати нову автомагістраль, що може з’єднати Одесу та Ґданськ. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Європейський Союз може допомогти у фінансуванні будівництва транспортного коридору між українськими портами над Чорним морем та польськими портами на Балтійським морем. Про це повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Йдеться про автошлях Go Highway з Одеси і Миколаєва до кордону з Польщею, яким далі можна дістатися до Ґданська. Відстань цієї автомагістралі на території України складає 1088 кілометрів.

Питання фінансування побудови автодороги Омелян обговорив 20 лютого у Києві з генеральним директором Європейської комісії з питань мобільності та транспорту Генріком Гололеєм.

«Нас повідомили про готовність частково профінансувати будівництво Go Highway – наш проект, що з’єднає Балтику з Чорним морем завдяки одному з фінансових інструментів Європейського Союзу», – поінформував Омелян.

Нову автомагістраль мають намір побудувати на вже існуючих в Україні дорогах, що проходитиме від Одеси до кордону з Польщею через Львів і Тернопіль. Її друга частина йтиме Хмельницьким та Вінницею, а в Умані з’єднається трасою Київ-Одеса.

Повна вартість проекту має скласти 1 млрд євро.