Довести «цифрові» злочини в нашій країні практично неможливо — Олександр Тананакін
https://lhs.net.ua

Довести «цифрові» злочини в нашій країні практично неможливо — Олександр Тананакін

Довести «цифрові» злочини в нашій країні практично неможливо — Олександр Тананакін, адвокат АО Barristers. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Legal High School.

Остання на сьогодні лекція в рамках модуля «Проблеми кваліфікації дій хакерів» блоку «Цифрові» злочини» Школи кримінальної практики Legal High School присвячена проблемі збору і верифікації цифрових доказів. Лектором виступив адвокат АО Barristers Олександр Тананакін. Уперше з таким явищем, як цифрові докази, зіткнулися в Америці і назвали його «нетрадиційними доказами».

До питання доведення лектор рекомендує підходити з огляду на намір злочину. Нові технологічні системи зводять до мінімуму можливість залучення до відповідальності зловмисників. Наприклад, з метою прикриття незаконної діяльності люди вимагають хабара в криптовалюті. Також відомі випадки вимагання криптовалюти. Буває, що злочинці підробляють докази — аудіо-, відеофайли — з тим, щоб забезпечити собі алібі. «Довести «цифрові» злочини в нашій країні практично неможливо. Неможливо ідентифікувати причетних до злочину осіб», — підкреслив Олександр Тананакін. Він зазначив, що його сьогоднішня тема — дискусійна, адже практики як такої ще немає. Вона тільки формується.

Порівняно великий відсоток розкритих злочинів у сфері порнографії. Але справа ускладнюється, якщо обвинувачений не співпрацює зі слідством, відмовляє в дачі показань. Окрема тема — доказ за допомогою відеохостингового ресурсу YouTube. «Якщо ви використовуєте як доказ YouTube, рекомендую фіксувати інтернет-сторінку. Є кілька приватних організацій, які роблять відповідні висновки про фіксацію. Ми неодноразово використовували цей інструмент у рамках кримінальних проваджень», — відзначив лектор.