Клімкін дав послам доручення скласти список майна "Газпрому" закордоном
https://static.espreso.tv/uploads/article/2504339/images/im511x345-klimkin_reuters.jpg

Клімкін дав послам доручення скласти список майна “Газпрому” закордоном

Україна офіційно повідомила Європейський союз про проблеми з постачанням газу. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Збруч.

Україна офіційно повідомила Європейський союз про проблеми з постачанням газу, котрі склалися через дії російського “Газпрому”, і надала Європейській комісії докази порушень з боку РФ.

Про це заявив у Львові міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

“Україна задіяла відповідні механізми. Ми активно спілкуємося з Європейською комісією. З її боку відповідальним за це є віце-президент пан Шефчович. Один механізм – на підставі Угоди про асоціацію, тобто спеціальний механізм раннього попередження для кризових ситуацій в енергетичній кризі. Україна надала всі докази про те, що робить російський «Газпром», який і так, попри знижений тиск газу, знизив його на 20%. Росія сподівається, що ми почнемо відбирати транзитний газ, і тоді вони нас звинуватять у кризах, як це вже було у 2009 році. Це банальні шахраї. Ми не будемо цього робити. Ми будемо послідовними. Ми кажемо Європейському союзові: можете надіслати своїх спостерігачів. Ми покажемо, який тиск, що робить Росія, як маніпулює і як вона не виконує зобов’язань”, – наголосив Клімкін.

Окрім того, українська сторона запропонувала Європейській комісії скликати переговори у тристоронньому форматі Україна-ЄС-РФ.

Павло Клімкін запевнив, що Росії “не вдасться відкрутитися”.

“Я дав доручення послам провести інвентаризацію активів «Газпрому», щоб, якщо потрібно, ми були готові йти з судовими позовами. Ми їх обов’язково на цьому дістанемо”, – пообіцяв пан міністр.