Львів отримає €17 млн від ЄБРР на придбання 50 нових тролейбусів
https://imagecdn1.luxnet.ua/zaxid/resources/photos/news/640x360_DIR/201712/1444270.jpg?201803161255

Львів отримає €17 млн від ЄБРР на придбання 50 нових тролейбусів

За кошти європейського банку також відремонтують депо і тролейбусні мережі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Zaxid.net.

ЛКП «Львівелектротранс» отримає від Європейського банку реконструкції і розвитку 17 млн євро на розвиток міської тролейбусної мережі – придбання 50 нових тролейбусів, реконструкцію депо та тролейбусних мереж.

У п’ятницю, 16 березня, міський голова Львова Андрій Садовий, директор «Львівелектротрансу» Олег Береза та старший банкір ЄБРР Денис Гайовий підписали угоду про наміри кредитного фінансування для проекту модернізації громадського тролейбусного транспорту.

Планується, що «Львівелектротранс» отримає під місцеві гарантії від ЄБРР 17 млн євро: 15 млн євро кредиту та 2 млн євро гранту.

За ці кошти планують придбати 50 нових тролейбусів, на що піде, за попередніми підрахунками, близько 9 млн євро. За словами Дениса Гайового, тендер на закупівлю тролейбусів планують завершити влітку. Відтак, перші нові тролейбуси можуть виїхати на вулиці Львова вже восени 2018 року.

Решту коштів витратять на реконструкцію тролейбусного депо на вул. Тролейбусній та трамвайного депо на вул. Промисловій. Остаточна вартість кожного з проектів буде відома після проведення тендерів і визначення підрядників.

«Якщо ви спитаєте зараз мешканців, яка тема є одною з найскладніших, то це питання транспорту. Нам потрібні нові автобуси, трамваї, тролейбуси. Ми дякуємо ЄБРР за бажання допомогти місту, щоб ми купили 50 нових тролейбусів, щоб ми мали кошти на модернізацію мереж. Львів має амбіцію бути екологічним містом, щоб електротранспорт мав максимальний розвиток, тому приємно, що у нашому місті ми виробляємо і трамваї, і тролейбуси, і електробуси. Ми будемо максимально скеровувати кошти, щоб львів’яни мали якісний транспорт і комфорт. Ми зробимо все, аби 50 нових тролейбусів вже цьогоріч виїхали на вулиці нашого міста, так само як і 100 автобусів, які ми маємо намір закупити», – зазначив Андрій Садовий.

Додамо, що крім тролейбусів, Львів цьогоріч планує придбати також близько 100 нових автобусів та до 50 вживаниих трамваїв з Європи.

У наступні роки планують придбати ще 10 нових трамваїв та 100 нових автобусів за кошти ЄІБ, однак отримання цього кредиту ще не погоджене урядом.

Нагадаємо, що за кошти кредитів ЄБРР у Львові збудували трамвайну лінію на Сихів та впроваджують систему електронної оплати за проїзд у громадському транспорті.