Львівська обласна рада обурена антиукраїнським виступом у Варшаві
http://external.polskieradio.pl/files/4d2df1eb-1329-4e12-a6ce-1c02d06c3cb5.file

Львівська обласна рада обурена антиукраїнським виступом у Варшаві

Депутати Львівської облради закликали МЗС та СБУ відреагувати на антиукраїнську акцію перед посольством України. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Депутати Львівської обласної ради звернулися у вівторок, 20 березня, до Міністерства закордонних справ України та Служби безпеки України щодо реагування на антиукраїнські виступи перед посольством України у Варшаві та визнання персоною нон ґрата депутата Сейму Польщі Роберта Вінніцького. Про це йдеться на веб-сайті Львівської обласної ради.

«Львівська обласна рада висловлює своє обурення подіями, що відбулися 19 березня 2018 року біля посольства України у Варшаві, коли група радикалів із символікою польських організацій спалила портрети Героїв України Степана Бандери та Романа Шухевича», – говориться у зверненні депутатів.

За їхніми словами, «особливо цинічною» була участь у демонстрації депутата Сейму Республіки Польща Роберта Вінніцького, який «вчинив наругу над символом національно-визвольної боротьби України – червоно-чорним прапором і розтоптав його перед камерами».

«З огляду на це, ми, депутати Львівської обласної ради, вимагаємо від Міністерства закордонних справ України та СБУ негайної і жорстокої реакції. Зокрема, вважаємо необхідним оголосити згаданого депутата Сейму Республіки Польща персоною, не бажаною для перебування в Україні», – йдеться у тексті звернення.

У понеділковому протесті перед посольством України у Варшаві взяли участь представники Національного руху (Ruch Narodowy), Всепольської молоді (Młodzież Wszechpolska) та Радикально-націоналістичного табору (Obóz Narodowo-Radykalny). Учасники акції тримали прапори своїх організацій, а також плакати з написами: «StopAntipolonism, Defend The truth» («ЗупиниАнтиполонізм, захисти правду»), «Бандерівець не є моїм братом». Польські націоналісти та радикали вигукували також: «Шухевич – вбивця, Бандера – злочинець», «Бандерівці – виконавці геноциду», «Київ вільний від фашизму», «Бандерівські нацисти».

Під час демонстрації її учасники спалили портрети Степана Бандери та Романа Шухевича, а депутат Сейму Польщі, голова Національного руху Роберт Вінніцький поклав на землю червоно-чорний прапор і потоптався по ньому зі словами «це бандерівська ганчірка»

Посольство України у Польщі осудило демонстрацію, а у заяві, розміщеній у понеділок на своїй інтернет-сторінці, написало, що під час акції «виголошувалася антиукраїнська пропаганда».

«Свідомо чи несвідомо, але своїми діями та висловлюваннями вони розпалюють нетерпимість, діють на користь Кремля, в імперській політиці якого немає місця для існування ані вільної України, ані вільної Польщі та демократичної Європи», – підкреслено у повідомленні посольства України.