МЗС Польщі: Вибух на Цвинтарі орлят – чергова антипольська акція в Україні
http://external.polskieradio.pl/files/d6d14d2a-231a-4728-8780-12e20ee7b5cc.file

МЗС Польщі: Вибух на Цвинтарі орлят – чергова антипольська акція в Україні

У Варшаві сподіваються, що українська влада швидко з’ясує обставини інциденту, а також затримає та покарає зловмисників. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Міністерство закордонних справ Польщі «глибоко стурбоване» вибухом на Меморіалі львівських орлят. Це черговий антипольський інцидент на заході України протягом останніх місяців. Про це у середу, 14 березня, заявили у прес-службі польського дипломатичного відомства. МЗС рекомендує полякам зберігати «особливу пильність» під час подорожей в Україну.

«Міністерство закордонних справ Республіки Польща висловлює глибоку стурбованість у зв’язку з вибухом невідомого предмета на Цвинтарі оборонців Львова, що стався ввечері 13 березня 2018 року. Це черговий антипольський інцидент з використанням вибухових матеріалів на заході України в останні місяці», – повідомили у бюро речника МЗС Польщі.

Як зазначено у повідомленні дипломатичного відомства Польщі, міністерство засуджує дії осіб, відповідальних за цей акт і сподівається, що дії компетентних українських служб дозволять швидко розслідувати обставини інциденту, а також встановити і покарати зловмисників.

«Сподіваємося, що влада України, яка засудила цей інцидент, забезпечить відповідний захист польських місць пам’яті та спочинку жертв війки і політичних репресій», – зазначено у повідомленні.

У зв’язку з «непередбачуваною безпековою ситуацією у громадських місцях» МЗС Польщі нагадало також, що «на цілій території України рекомендовано зберігати особливу пильність».

Раніше у середу МЗС Польщі підтвердило повідомлення про вибух на Меморіалі львівських орлят у Львові. Як зазначили у польському відомстві, внаслідок вибуху ніхто не постраждав, вибух також не «пошкодив могили або архітектурні елементи». У МЗС зазначили, що місцева українська влада «оперативно вжила заходів для з’ясування обставин події», а призначені для цього компетентні органи проводять оперативно-слідчі дії».

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін засудив підрив вандалами вибухового пристрою на території львівського Личаківського кладовища біля польського Меморіалу орлят.