МЗС України закликає Польщу до діалогу
https://nv.ua/img/article/23941/61_main.jpg

МЗС України закликає Польщу до діалогу

На веб-сторінці Міністерства закордонних справ України розміщено коментар на тему українсько-польських відносин. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У середу 7 березня МЗС у Києві запевнило, що вважає Польщу дружньою країною і заявило про вдячність за допомогу в боротьбі з агресією РФ. «Ми вважаємо Польщу дружньою країною і добрим сусідом і вдячні за неоціненну підтримку, яку ми отримуємо від наших польських друзів у боротьбі з російським агресором», – написано в заяві. Як зазначено далі, Київ виступає проти закликів до насильства і розпалювання конфліктів між обома народами. «Дотримуючись демократичних стандартів і свободи слова, Україна категорично виступає проти закликів до насильства чи розпалювання міжнаціональної ворожнечі», – стверджено в коментарі.

Як читаємо далі: «Водночас, українське суспільство надзвичайно турбують контраверсійні зміни законодавства Польщі та маніпулятивна риторика деяких польських політиків і урядовців. Частина нашого суспільства емоційно реагує на націоналістичні марші в Польщі з відверто антиукраїнськими гаслами», – написано на веб-сторінці українського МЗС.

Українська дипломатія відзначила, що своїм завданням вважає вирішення спірних моментів, а не посилення розбіжностей. «Обов’язок перед невинними жертвами братовбивчих конфліктів минулого закликає нас до критичного, чесного і конструктивного діалогу, а не до практики постійних взаємних звинувачень. Ми маємо намагатися розуміти один одного, навіть якщо ми у чомусь не згодні», – мовиться в коментарі.

«Нещодавня спільна молитва у Павлокомі має стати добрим прикладом для такої ж спільної молитви у Сагрині, Гуті Пеняцькій, Павлівці і багатьох інших місцях пам’яті. Ми готові до продовження спільного примирення, якого, переконані, очікує переважна більшість українців і поляків! Ми готові йти вперед і закликаємо наших польських друзів приєднатися!» – наголошує МЗС України.

У вівторок 6 березня МЗС Польщі оприлюднило заяву, в якій із занепокоєнням оцінено демонстрацію Національного корпусу під гаслами «Львів не для польських панів» та «кому належить Львів». У документі написано про готовність польської сторони до подальшого діалогу на тему правових питань, що виникають з минулого.

В Україні невдоволення викликали зміни в законі про польський Інститут національної пам’яті, що допускають, зокрема, юридичну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів. У лютому парламент України засудив ці правила і визнав, що вони можуть посилити антиукраїнські настрої в Польщі.