Орендодавці квартир мають самостійно нараховувати податок

Орендодавці квартир мають самостійно нараховувати податок

У ДФС нагадали, що у разі, коли фізична особа-орендар нерухомого майна не є підприємцем, то відповідальним за сплату податку є орендодавець. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Ліга:Закон.

У ДФС нагадали, що у разі, коли фізична особа-орендар нерухомого майна не є підприємцем, то відповідальним за сплату податку є орендодавець.

Орендодавець повинен самостійно нараховувати та сплачувати податок до бюджету щоквартально. Зробити він це має протягом 40 календарних днів після закінчення кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом року податку та податкового зобов’язання відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

Орендодавцям також варто пам’ятати, що при посвідченні договору оренди об’єктів нерухомості, нотаріус зобов’язаний надіслати до податкової інформацію про такий договір. За неповідомлення нотаріус нестиме відповідальність за порушення порядку та строків подання податкової звітності.

Податок на доходи фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу. Практичне застосування його норм викладене, зокрема, у матеріалах інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН:

ставки податку на доходи фізичних осіб;

суми, які не включаються до складу доходу платників єдиного податку;

відповідальність платників податку на доходи фізичних осіб.