Пам'ять про Зузанну Ґінчанку повертається до України
http://external.polskieradio.pl/files/f19192e3-856b-4847-9190-073f5badb42f.file

Пам’ять про Зузанну Ґінчанку повертається до України

В Острозькій академії відбулася презентація першої збірки віршів українською мовою знаменитої польської поетеси Зузанни Поліни Ґінзбурґ. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

В Острозькій академії відбулася презентація першої збірки віршів українською мовою знаменитої польської поетеси Зузанни Поліни Ґінзбурґ, відомої під псевдонімом Зузанна Ґінчанка. Після багатьох десятиліть забуття творчість народженої у Києві і розстріляної у Кракові Зузанни Ґінчанки, дитинство і юність якої пройшли у Рівному, повертається до мистецької спадщини України.

Подробиці повідомляє Галина Баланович:

«Польську поетесу – єврейку, яку поет Юзеф Лободовський називав київською чарівницею Суламіт, нацисти розстріляли у Кракові, коли їй було лише 27. “Обірваний вірш. Зузанна Ґінчанка” – така назва виставки, що відкрилася в Острозькій академії. Книжку-білінґву “Зузанна Ґінчанка” презентував літературознавець і перекладач Ярослав Поліщук. Неймовірно вродлива і не менш талановита мисткиня була легендою варшавської літературної богеми.

Зараз до України повертається не лише творчість поетеси, життя якої пов’язане з Києвом, Рівним, Львовом, а й подробиці її короткої, яскравої і трагічної долі. Влітку 1942-го під час однієї з найбільших поліційних акцій у Львові через донос господині Зузанна Ґінчанка змушена втікати. Ім’я донощиці (Зоф’я Хомінова) вона увічнила у вірші, який увійшов в історію людської нікчемності в страхітливі часи Голокосту.

Галина Баланович