Під посольством Росії в Києві проходить акція пам'яті загиблих в Іловайську (фото/відео)

Під посольством Росії в Києві проходить акція пам’яті загиблих в Іловайську (фото/відео)

На акції під посольством Росії присутні декілька десятків людей. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на УНІАН.

У Києві під будівлею посольства Росії відбувається акція пам’яті загиблих українських військових в Іловайську у 2014 році .Про це повідомляють у Facebook учасники акції та очевидці. На акції під російським посольством присутні декілька десятків людей. Вони тримають у руках прапори України і плакати. Організатори акції виклали під посольством РФ хрести з фотографіями військових, загиблих в Іловайську.

“Путін і керівництво РФ мають відповісти за Іловайськ, Лутугіно, Дебальцеве, за тисячі вбитих і поранених українців, за десятки зруйнованих сіл, за вбитих дітей, цивільне населення , за розстріляних в коридорах смерті наших військових.
Хлопці, дякую за акцію. За те, що на плакаті написаний правильний адресат. Набридли всі ці ялові заклики і виклики – на партійних з‘іздах, концертах, мітингах- з вимогою звільнити українських політв‘язнів, закінчити війну, але без адресата. Прізвище Путін сором‘язливо на цих партійних тусовках і концертах замовчують. Військові не мовчать. Вони точно знають ім‘я вбивць. Вклоняємося пам‘яті всіх загиблих, пишаємося всіма, хто вижив. Не забудемо вбивцям і не простимо.” – написала на своїй сторінці у фейсбук перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко.

Учасники вимагають «покарати президента РФ Володимира Путіна» за загибель українських бійців в Іловайську у 2014 році. Довідка УНІАН. 28 серпня 2014 року українські війська, які складались переважно із добровольчих батальйонів, потрапили в оточення в Іловайську Донецької області . За даними СБУ, під Іловайськом на той час перебували 3,5 тис. російських військових.

У ніч на 29 серпня президент РФ Володимир Путін звернувся до бойовиків з закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, які опинилися в оточенні.

         

 

29 серпня вранці українські військові двома організованими колонами почали рух з міста за попередньо узгодженими з російською стороною маршрутами. Обидві колони під час виходу з міста були розстріляні бойовиками та російськими регулярними військами.

   

Під час Іловайського котла загинули 366 військових, ще 429 – дістали поранення різного ступеня тяжкості, а близько 300 – потрапили у полон. Вісім українських бійців, які воювали в оточенні під Іловайськом у серпні 2014 року, вже три роки залишаються у полоні бойовиків.

Під посольством рф у Києві

Під посольством рф у Києві

Опубліковано Баба і кіт Середа, 29 серпня 2018 р.