Польський дім у Львові буде віддано до вжитку наступного року
http://external.polskieradio.pl/files/2f5c810c-1740-446d-85df-7b163fe5dac9.file

Польський дім у Львові буде віддано до вжитку наступного року

Відкриття львіського Центру польської культури планувалося на 100-річчя відновлення незалежності Польщі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Наступного року буде віддано до вжитку частину Польського дому у Львові. Відкриття львіського Центру польської культури планувалося на 100-річчя відновлення незалежності Польщі, але будівельні роботи тривають довше, ніж передбачалося. Говорить заступник сенатської комісії з питань еміграції та співпраці з поляками за кордоном Артур Важоха:

«В момент, коли виявилося, що з’явилися певні пертурбації в цій інвестиції, а конкретно – на будівельному майданчику, Канцелярія Сенату переказує фінансові кошти в такому розмірі, в якому вони можуть використовуватися на даному етапі інвестиції. Варто наголосити, що ми діємо не на території Польщі, а на території України».

У 2013 році Польща отримала від міської ради Львова ділянку землі під будову Польського дому. У майбутньому тут буде офіс польських товариств, Центр польської культури.

Даріуш Броніславський, голова Товариства Польська спільнота (Wspólnota Polska), переконує, що беручи до уваги перешкоди, варто позитивно окреслити темп робіт:

«Це буде теж місце польсько-українського діалогу. Це буде місце відкрите для тамтешнього середовища. Львів, багатокультурне місто, безперечно, виграє завдяки діяльності цього центру. Це буде центр діалогу, це буде місце, яке покаже, що можливим є симбіоз багатьох культур».

Польський дім у Львові складатиметься з двох частин – старої, тобто з колишніх військових казарм на вулиці Шевченка, і нової, будова якої триває. У новій частині свій офіс матимуть польські організації, тут буде розташований концертний зал. Натомість у старій частині планується відкрити ресторан та готель.

Проект Польського дому у Львові базується на проекті Польського дому у Вільнюсі, котрий діє від 2001 року. Загальний кошт будови Польського дому у Львові – 40 мільйонів злотих (9,5 мільйона євро).