Посол Польщі в Україні зустрівся із сім’ями українських бранців з Донбасу
http://www.polradio.pl/258c5e29-e520-4149-ad7e-cdaae874e699.file

Посол Польщі в Україні зустрівся із сім’ями українських бранців з Донбасу

Ян Пєкло пообіцяв сім’ям українських бранців можливість розповісти про трагічну долю своїх рідних на форумі ЄС. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням Польське радіо.

У посольстві Польщі в Києві відбулася зустріч із сім’ями українських бранців, яких тримали у полоні сепаратисти на Донбасі. Члени родин зустрілися з польськими дипломатами. Посол Польщі в Україні Ян Пєкло пообіцяв їм надати можливість розповісти свої трагічні історії на форумі Європейського Союзу.

Нещодавно між Києвом та проросійськими сепаратистами і російськими бойовиками з Донбасу відбувся обмін полоненими. Однак у руках бойовиків, яких підтримує Росія, досі залишається понад 100 українських мирних жителів та військових, зокрема майор Сергій Іванчук. Його дружина спільно з кільканадцятьма іншими представниками родин бранців зустрілася з послом Польщі у Києві.

Вона сказала, що не має жодного контакту з чоловіком. Жінка додала, що бачила його тільки у відеороликах з допитами, які сепаратисти опублікували у веб-мережі. «У відео видно, що чоловіка били, у нього нерухома рука, на обличчі синці», – розповіла дружина українського військового.

Ян Пєкло запропонував, аби про долю своїх найрідніших члени сімей українських бранців розповіли на форумі Євросоюзу у Брюсселі. Польський дипломат сповістив, що звернеться з цією ідеєю до польських євродепутатів, аби про долю ув’язнених на Донбасі українців дізналося якомога більше людей.

Наприкінці минулого року сепаратисти у межах обміну бранцями звільнили 74 українців. Українська влада обіцяла, що докладе зусиль для звільнення решти цивільних та військових, яких тримають у в’язницях проросійські терористи та бойовики на Донбасі.