Реконструкція в уряді Польщі - це шанс для влади в Києві
http://open4business.com.ua/wp-content/uploads/2017/05/28526839_l-800x494.jpg

Реконструкція в уряді Польщі – це шанс для влади в Києві

Оцінюючи проведену у вівторок, 9 січня, реконструкцію польського Уряду, українські оглядачі не виключають, що політика Польщі щодо України може змінитися. На їхню думку, це шанс для влади у Києві. Про це повідомляє Upmp.news із посиланням на Польське радіо.

«Нині у Польщі владу має одна партія – Право і справедливість – і зміни на посадах міністрів були би неможливими без компромісу всередині цієї партії», – сказав виконавчий директор Інституту світової політики політолог Євген Магда.

Експерт прокоментував, перш за все, зміни на посадах міністра закордонних справ та оборони, у яких, відповідно, Вітольда Ващиковського замінив Яцек Чапутович, а Антоні Мацєревича – Маріуш Блащак.

«Їх замінили не люди з вулиці, а люди Права і справедливості. Ці зміни мають, передусім, внутрішнє значення», – наголосив він. За словами політолога, 2018 рік буде наступним важким періодом у відносинах між Україною та Польщею, яка цьогоріч святкує сторіччя повернення незалежності.

«Це також, зокрема, сота річниця українсько-польських боїв за Львів», – нагадав Магда. Він зазначив, що у зв’язку з цим, влада обох країн повинна шукати майданчики для порозуміння у таких галузях як оборонна та енергетична співпраця.

«А тому я сподіваюся, що зміни у польському уряді призведуть до відновлення взаємовідносин», – зазначив він.

На думку українського політичного аналітика Інститут євроатлантичного співробітництва та експерта з питань зовнішньої і внутрішньої політики України Володимира Горбача, зміни у польському уряді були необхідними для поліпшення ситуації у закордонній політиці. «Попередній уряд Польщі вступив у суперечку не лише з Україною, але також з багатьма європейськими державами, передусім з Брюсселем», – сказав він в ефірі телеканалу «Прямий».

Говорячи про свої очікування щодо польської політики у справі України, політолог зазначив, що новий склад уряду – це шанс для Києва. «Сподіваємося на нову політику Польщі: нова урядова команда хотітиме виглядати ліпше, ніж попередня. Це шанс для України на зміцнення та поліпшення відносин з Польщею», – вважає Горбач.

Пишучи про політичні перетворення у Варшаві, українські ЗМІ наголошують, передусім, на зміні на посаді міністра закордонних справ. Вітольда Ващиковського, який втратив свій пост, вважають, здебільшого, антиукраїнським політиком.

Оглядач Віталій Портніков, який водночас є головою української частини Польсько-українського форуму партнерства під патронатом міністрів закордонних справ обох держав, застеріг, що відставка Ващиковського не призведе до автоматичного поліпшення відносин на лінії Варшава-Київ.

«Для мене важливо не те, що говорив Ващиковський, а те, що розуміючи загрозу втрати своєї позиції, він вважав, що антиукраїнська риторика допоможе зберегти йому свою посаду. Це небезпечна тенденція і, говорячи про поліпшення українсько-польських відносин, потрібно брати до уваги цю тенденцію», – переконаний Віталій Портніков.