РФ буде використовувати питання звільнення моряків і політв'язнів в контексті виборів в Україні

РФ буде використовувати питання звільнення моряків і політв’язнів в контексті виборів в Україні

Глава МЗС переконаний, що до рішення російського суду українські моряки звільнені не будуть. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на УНІАН.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляє, що Російська Федерація буде використовувати питання звільнення захоплених українських моряків і політичних в’язнів в контексті виборів в Україні. Про це він сказав сьогодні в ефірі програми “Сніданок з 1+1”. Він розповів, коли слід очікувати звільнення захоплених Росією в районы Керченської протоки 24 українських моряків. “Насправді всім прекрасно зрозуміло, що спочатку буде суд. Так буде грати Росія. Росія буде грати на вибори. І всі наші друзі і партнери, які розмовляли і з російським президентом, і з усіма, вони кажуть – у нас дуже чітке почуття всередині, що вони будуть грати на вибори”, – заявив Клімкін.

“Тобто, це не означає, що вони не можуть бути звільнені до виборів, але те, що буде гра технологічна на вибори, або на президентські або на парламентські, і це стосується не тільки моряків, це стосується інших політичних в’язнів, – це 100%”, – наголосив Клімкін. При цьому він сподівається, що до виборів вдасться звільнити когось з українців. “Я дуже сподіваюся. Ми над цим працюємо. Намагаємось допомогти”, – сказав глава МЗС. “Я чекаю, що нам вдасться, але Росія точно… буде грати”, – додав він. Також він відзначив, що з російською стороною є контакт з приводу затриманих і засуджених українців. “У нас є контакт із всіма – і офіційний, і неофіційний”, – заявив Клімкін. Як відомо, ФСБ РФ чинить тиск на військовополонених українських моряків.