Спостерігачі НАТО проведуть ретельний аудит в «Укроборонпромі»

Спостерігачі НАТО проведуть ретельний аудит в «Укроборонпромі»

Представник президента у Верховній раді Ірина Луценко анонсувала, що спостерігачі від НАТО будуть введені у держконцерн «Укроборонпром», навколо якого розгорнувся скандал з приводу розкрадань. Це передбачено указом глави держави за рішенням РНБО по «Укроборонпрому». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на UA.News.

«Це і ті зміни, які президент Порошенко своїм указом ввів за рішенням РНБО в «Укроборонпромі». Це не фікція: аудит буде проведений, наша Рахункова палата проведе інвентаризацію, будуть введені додаткові спостерігачі з представників НАТО для того, щоб працювати в «Укроборонпромі», – повідомила Луценко в ході засідання погоджувальної ради парламенту, передає «РБК-Україна».

Нагадаємо, 25 лютого журналісти програми «Наші гроші» з Денисом Бігусом оприлюднили результати розслідування про причетність Ігоря Гладковського – сина заступника секретаря РНБО Олега Гладковського – до постачання контрабандних російських деталей на українські оборонні підприємства за завищеною ціною, а також розкрадань в оборонній сфері на сотні мільйонів гривень. Водночас в «Укроборонпромі» начебто знали про схеми, а контракти узгоджувалися за допомогою зв’язків Олега Гладковського в РНБО.

Наведені журналістами факти Ігор Гладковський назвав безпідставними і готує позов до суду, а його батько Олег Гладковський призупинив свої повноваження у РНБО на час проведення розслідування. В «Укроборонпромі» зазначили, що оприлюднені факти містять елементи дезінформації і маніпуляції.

4 березня президент Петро Порошенко звільнив Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря РНБО. Крім того, тимчасово відсторонені керівників двох підприємств «Укроборонпрому», які є фігурантами розслідувань.

За словами Генпрокурора Юрія Луценка, з 2014 року відомство порушило 480 кримінальних проваджень через зловживання на підприємствах «Укроборонпрому». Державі завдано збитків на суму 100 мільйонів гривень.