«Це була лише ілюзія теракту», - історик про вибух на Личаківському цвинтарі

«Це була лише ілюзія теракту», – історик про вибух на Личаківському цвинтарі

Вибух на Личаківському кладовищі трапився напередодні ввечері саме біля польського меморіалу орлят. Ніхто із людей не постраждав, не ушкодженими лишились і надгробки. А от в українсько-польські стосунках є ще один неприємний слід. про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Zaxid.Net

0 21:13 13-го березня камери спостереження Личаківського цвинтаря зафіксували момент вибуху. Невідомий предмет жбурнули вочевидь через паркан з вулиці Банаха.

«Нікогісінько не було. Чисто, гарна робота. Я думаю, що то робили професіонали», ‒ каже очевидець вибуху львів’янин пан Олег.

Вирва діаметру 20 сантиметрів утворилась за 30 метрів від огорожі між надгробками та адмінбудівлею цвинтаря.

«Там чергували працівники поліції. І від того приміщення, де вони знаходились, це метрів 15-17. Не пошкоджені ні могили, ні приміщення, ні вікна. Нічого», ‒ розповів директор ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар» Михайло Нагай.

Ймовірно, це була граната РГД-5. Поліціянти ж кваліфікували вечірній інцидент на території польських поховань як хуліганство.

«Вже призначено експертизи, який саме предмет вибухнув», ‒ зазначила речниця Нацполіції у Львівській області Світлана Добровольська.

Актом вандалізму назвав те, що сталося на Личакові напередодні, міністр закордонних справ Павло Клімкін у себе в Twitter. Міський голова Львова ж певен, що це планована провокація.

«Наші цвинтарі ‒ це є місця особливої уваги для львів’ян. Люди там моляться. Ми там ховаємо наших героїв. Тому я вірю у фахове слідство і я вірю, що винні будуть покарані», ‒ зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Не варто тут шукати слід українських націоналістів ‒ певен дослідник українсько-польських відносин Андрій Павлишин. Це була лише ілюзія теракту, від якого виразно виграє або Росія, або офіційна Польща.

«Після прийняття низки антиукраїнських ухвал польська влада була в так званій слабкій позиції переговорній. Зараз цей теракт, а потенційно і низка інших терактів, які реальної шкоди не завдадуть, поставлять поляків у так звану сильну переговорну позицію», ‒ сказав у коментарі ZAXID.NET історик Андрій Павлишин.

Нагадаємо, саме 13 березня офіційна Польща заявила, що вона відкладає капітальний ремонт Цвинтаря орлят у Львові – щоби не звертатись по дозвіл на це до Києва.