Україна отримала статус аспіранта на вступ до НАТО
http://external.polskieradio.pl/files/0f1f927c-8396-4c19-b7ed-83a7dbe1ec66.file

Україна отримала статус аспіранта на вступ до НАТО

Відповідна інформація з’явилася на офіційній інтернет-сторінці Північноатлантичного альянсу. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Україна отримала статус аспіранта на вступ до Північноатлантичного альянсу. Відповідна інформація з’явилася на офіційній інтернет-сторінці НАТО. Цю інформацію підтвердила українська влада.

Україно додано до списку інших країн-аспірантів – Грузії, Боснії та Герцеговини і Македонії. Як можемо прочитати на сайті НАТО, статус аспіранта мають ті країни, котрі заявили про бажання отримати членство у Північноатлантичному альянсі та отримали запрошення до більш інтенсивного діалогу з НАТО щодо членства і пов’язаних з ним реформ. Також на інтернет-сторінці цього оборонного союзу опубліковано анотацію, що минулого року український парламент визначив членство в НАТО як стратегічну мету України.

Як повідомила українська міністр з питань євроатлантичної інтеґрації Іванна Климпуш-Цинцадзе, у п’ятницю вона провела переговори з заступницею генерального секретаря НАТО Роуз Ґетемюллер, у результаті чого Північноатлантичний альянс згодився визнати прагнення Києва стати його членом. Українська міністр додала: «З визнання амбіцій – до членства довгий шлях насамперед внутрішньої роботи, але ми можемо його успішно пройти, якщо будемо цілеспрямовано змінювати країну у відповідності до демократичних, соціальних, економічних, політичних і, звичайно, військових принципів та підходів НАТО».

У свою чергу, президент України Петро Порошенко привітав рішення НАТО про визнання амбіцій країни щодо членства в Альянсі. «Це стало визнанням реального стану наших відносин з НАТО». Окрім цього, Петро Порошенко заявив, що наступна амбіція України – План дій щодо членства.

Декілька місяців тому український президент анонсував, що українське військо перейде на стандарти НАТО до 2020 року.