Українські націоналісти пікетуватимуть посольство і консульства Польщі
https://energopol-ukraine.com/wp-content/uploads/2015/02/energopol-ukraine-2015-02-06-10-45-21.jpg

Українські націоналісти пікетуватимуть посольство і консульства Польщі

Партія Свобода мітингуватиме перед польськими дипустановами в Україні через закон про «бандеризм». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Сьогодні, 5 лютого, представники української націоналістичної партії Свобода будуть мітингувати перед посольством Польщі у Києві та польськими консульствами у декількох українських містах. Це протест проти ухвалених минулого тижня парламентом Польщі змін до Закону про Інститут національної пам’яті, що вводить, зокрема, кримінальну відповідальність за заперечення «злочинів, скоєних українськими націоналістами».

Мітинги пройдуть у Києві, Львові, Вінниці, Луцьку, Одесі та Харкові. Як пояснили організатори протесту, ухвалені польським парламентом поправки до Закону про ІНП вводять кримінальну відповідальність за так звану бандерівську ідеологію.

«Законопроект принижує українську національну гідність», – написано у заяві партії Свобода. Як читаємо, українські націоналісти вимагають заблокувати набуття чинності закону. Пікети польського дипломатичного відомства та консульських установ почнуться о 13:00 за Варшавою.

Рішення польського парламенту призвело до багатьох негативних реакцій в Україні. Серед інших, критично про закон висловився президент України, очільник уряду та міністр закордонних справ. Зміни до Закону про ІНП вводять покарання (штраф або позбавлення волі до трьох років) за заперечення «злочинів українських націоналістів та членів українських формацій, котрі колаборували з Третім Рейхом».