Відновлювальна енергетика – досвід і можливості для українського та польського бізнесу і місцевого самоврядування

Відновлювальна енергетика – досвід і можливості для українського та польського бізнесу і місцевого самоврядування

Завжди радий співпраці з професіоналами. Тим паче коли мова йде про енергоефективність і відновлювальну енергетику. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на офіційний блог Першого віце-президента Польсько-Української господарчої палати, учасника Українсько-польського Форуму партнерства під патронатом Міністрів закордонних справ Польщі та України Олега Дубіша.

Тема особливо актуальна для об’єднаних територіальних громад і органів місцевого самоврядування, як в Україні, так і в Польщі.

Завдяки своїй присутності на Бізнес-форумі в Одесі, який відбувся в середині жовтня 2020 року за участі Президентів Польщі та України Анджея Дуди і Володимира Зеленського, я мав можливість в числі іншого зустрітись і відновити робочі контакт з п.Сергієм Савчуком, який від імені офіційної української сторони виступив перед учасниками з відповідною презентацією на енергетичну тему.

Пан Сергій сьогодні є виконавчим директором однієї з провідних компаній на ринку відновлювальної енергетики Clear Energy, яка активно впроваджує відповідні проекти в Україні і динамічно розвиває співпрацю з новоствореними громадами, які думають про свою ефективність і інвестиційну привабливість (https://clearenergy.ua/).

п.Сергій Савчук тривалий час був Головою Державного Агентства з енергоефективності та енергозбереження України і ми, як представники Польсько-Української Господарчої Палати (ПУГП), активно співпрацювали з очолюваною ним центральною державною інституцією та проводили і брали участь у чисельних спільних заходах та проектах.

Окремо зазначу, що фаховість і аргументація п. С.Савчука під час наших спільних зустрічей в числі іншого позитивно вплинула на рішення іспанської компанії ACCIONA, одного з світових лідерів в галузі відновлювальної енергетики, яку ми, як ПУГП, в 2016 році привели в Україну, щодо реалізації в подальшому багатомільйонних інвестицій в українську економіку.

https://eco-tech.com.ua/…/n253611-acciona-energia…https://ufuture.com/…/acciona-ta-udp-renewables…/  

Фото: Зустріч керівництва Держенергоефективності, ПУГП з представниками іспанської компанії ACCIONA, листопад 2016р.
Фото: Зустріч з керівниками органів місцевого самоврядування Київської області в актовому залі Київської ОДА, лютий 2019р.

Як зазначалось вище, сьогодні Пан Сергій працює в керівництві компанії Clear Energy і, поряд з спільною роботою щодо розвитку відновлювальної енергетики в регіонах України, ми домовились про нашу співпрацю по просуванні відповідних інвестиційних проектів Clear Energy в Польщі.

Тут зауважу, що інноваційний, технологічний, інвестиційний та інші потенціал і можливості очолюваної паном Сергієм компанії сьогодні дають можливість проектам Clear Energy бути надзвичайно цікавими і конкурентоспроможними на польському ринку зокрема для гмін Польщі.

Також зауважу, що Польща, як країна член ЄС, поряд з локальними програмами підтримки відновлювальної енергетики, активно реалізує різноманітні програми та проекти за рахунок фінансування ЄС і ця робота є надзвичайно важливою, зокрема враховуючи факт значної залежності польської енергетики від вугілля і актуальної екологічної та енергетичної політики і законодавства ЄС.

Обговоренню питань відповідної поточної ситуації в Польщі і можливих напрямків діяльності української компанії Clear Energy на польському ринку була присвячена організована українською частиною ПУГП наша спільна цільова он-лайн зустріч-презентація з представниками польської Крайової Агенції Пошанування Енергії (Krajowa Agencja Poszanowania Energii s.a., KAPE, https://www.kape.gov.pl/page/about-us) – польського лідера в сфері управління енергією.

Зустріч відбулась 12 лютого 2021 і я мав приємність бути її модератором.

В цій зустрічі зокрема прийняли участь керуючий директор КАРЕ п.Даріуш Коц (Dariusz Koc) з колегами, а також п.Сергій Савчук і члени його команди.

Фото: Он-лайн зустріч ПУГП,Clear Energy, KAPE 12 лютого 2021р.

По підсумкам зустрічі домовились про практичні подальші кроки щодо взаємних контактів і співпраці.

Сподіваюсь що для всіх учасників вона була цікавою і корисною. Принагідно хочу зазначити, що ПУГП вже має підписану угоду про співпрацю з КАПЕ, яку планує активно розвивати та реалізовувати і надалі.

Також важливим є те, що на мою думку, досвід діяльності польської КАРЕ і польських гмін в сфері відновлювальної енергетики і енергозбереження є надзвичайно актуальним і корисним для України в цілому і українських об’єднаних територіальних громад зокрема.

Приймаючи до уваги євро інтеграційні плани України та Угоду про Асоціацію України з ЄС, ми також повинні активно вчитись практичному використанню європейських інструментів підтримки відновлювальної енергетики і впровадженню європейських екологічних та інших стандартів.

Олег ДУБІШ