Військові льотчики відреагували на ганебне рішення мелітопольської судді Горбачової

Військові льотчики відреагували на ганебне рішення мелітопольської судді Горбачової

Льотчики авіації Повітряних Сил Збройних Сил України глибоко обурені ганебним рішенням судді Мелітопольського міського районного суду Юлії Горбачової щодо відмови визнати, що загибель в червні 2014 року командира транспортного літака Іл-76МД 25-ї бригади транспортної авіації Олександра Бєлого та півсотні українських захисників, стала результатом збройної агресії Російської Федерації. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на ZiK.

Льотчики авіації Повітряних Сил Збройних Сил України глибоко обурені ганебним рішенням судді Мелітопольського міського районного суду Юлії Горбачової щодо відмови визнати, що загибель в червні 2014 року командира транспортного літака Іл-76МД 25-ї бригади транспортної авіації Олександра Бєлого та півсотні українських захисників, стала результатом збройної агресії Російської Федерації. Про це йдеться на сторінці Командування Повітряних Сил ЗСУ у Facebook.

Згідно з рішенням суду від 16 квітня 2019 року, суддя відмовилася визнати, що загибель в червні 2014 року командира транспортного літака Іл-76МД 25-ї бригади транспортної авіації Олександра Бєлого та півсотні українських захисників, стала результатом збройної агресії Російської Федерації.

«Виникає питання: як після прийняття таких судових рішень військові льотчики та інші військовослужбовці Збройних Сил України, можуть якісно виконувати бойові завдання в районі проведення Операції Об’єднаних сил? Таке враження, що не український суд, за не українські гроші, намагається прискорити забуття про війну та про агресію окупанта. За кожним із подібних рішень криються сльози і розпач батьків, вдів та дітей, які втратили своїх рідних, що стали на захист української землі», – обурюються військові.

Льотчики нагадують судді, що за аналогічних умов, від російських ракет, загинули ще п’ятнадцять військових льотчиків Повітряних Сил, серед яких Герої України Костянтин Могилко та Дмитро Майборода, а ще льотчики армійської авіації Сухопутних військ та три сотні пасажирів рейсу МН-17.

Бойові військові льотчики Повітряних Сил закликають судові інстанції різного рівня не розділяти країну, приймати виважені та державницькі рішення, пам’ятати про людей, які поклали своє життя за щасливе майбутнє України та продовжують виборювати її незалежність та територіальну цілісність.

Як повідомлялося, Мелітопольський міський районний суд 16 квітня відмовився визнати загибель командира транспортного літака Іл-76 Олександра Бєлого, збитого під Луганськом у червні 2014 року, результатом агресії Російської Федерації.

У рішенні суду, виданому вдові загиблого Бєлого Тетяні Чимирковій, вказано тільки вступну та резолютивну частини – без мотивувальної частини, у якій суд аргументує своє рішення. Суддя Мелітопольського міського районного суду Юлія Горбачова не змогла прокоментувати своє рішення, пояснивши його відсутністю часу у зв’язку із судовим засіданням.

В.о. голови Мелітопольського міськрайсуду Тамара Міщенко пояснила, що суддя не встигла оформити мотивувальну частину судового рішення у зв’язку з великим робочим навантаженням. Вона пообіцяла, що повністю рішення буде опубліковано 22 квітня.

Нагадаємо: У ніч із 13 на 14 червня 2014 року терористи підбили транспортний літак Збройних сил України, в авіакатастрофі загинуло 49 осіб, включно із 40 десантниками 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади.

Прокуратура Дніпропетровської області кваліфікувала цю подію як терористичний акт, кримінальне провадження відкрито за ч. 3 ст. 258 Кримінального кодексу України (створення терористичної групи чи терористичної організації).