Єдина в Україні оленяча ферма: прибуток дає тільки 30% стада
http://www.discoverukraine.com.ua/wp-content/uploads/2016/08/centr_lozopletenija.jpg

Єдина в Україні оленяча ферма: прибуток дає тільки 30% стада

Оленячий бізнес нині – не надто прибуткова справа, стверджує Михайло Бугаш, керівник фермерського господарства “Агромрія” (Закарпатська область) – єдиного постачальника оленячих рогів до тернопільської компанії “Тернофарм”, вітчизняного виробника “Пантокрину”. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на AgroTimes.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Нині чисельність далекосхідних плямистих оленів у господарстві зросла до 300 голів, а може, й більше, адже точно тварин порахувати неможливо. “Багато рогів наявне поголів’я не дає: з 300 особин половина – безрогі самочки, – пояснив Михайло Бугаш. – Крім того, самцям віком від 1 до 3 років роги не пиляють. От і виходить, що прибуток дає тільки 30% стада”.

Він також зауважив, що ціни на корми зростають, а стабільної ціни на панти (незакостенілі оленячі роги, які є сировиною для “Пантокрину”) фабрика не виставляє.

Оленячі роги – єдиний продукт, заради якого на фермі розводять оленів, стверджує Михайло Бугаш. Хутро для реалізації непридатне: волоски трубчасті, легко ламаються. Можна вичиняти шкіру, але робота надто дорога. Спилювати панти в оленя можна тоді, коли йому виповниться чотири роки – вік зрілості.

“Роги в оленя ростуть тільки 2,5 місяці. Причому швидкість росту залежить від погоди й годівлі: тепло, нормальна годівля – швидко ростуть, холодно – взагалі перестають рости, – зазначив Михайло Бугаш. – Костеніють дуже швидко: можуть за два-три дні, і то вже брак”.

Допоміжний вид діяльності для оленячої ферми – туристичний напрямок. Хоча спеціально ним не опікуються, реклами не дають.

Щодо подальших планів Михайло Бугаш висловився обережно. Добре було б стадо нарощувати, однак стримує подорожчання кормів. А от будувати на території ферми туристичний комплекс вирішив однозначно.