ФСБ Путіна знову отруює у Великобританії
http://external.polskieradio.pl/files/bdd36df7-0f42-4ad1-b5d7-837f217f64b3.file

ФСБ Путіна знову отруює у Великобританії

Колишній російський шпигун Сєрґєй Скріпаль перебуває у критичному стані після ймовірного отруєння у Великобританії. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Колишній російський шпигун та екс-полковник ГРУ Сєрґєй Скріпаль перебуває у критичному стані через ймовірне отруєння невідомою речовиною у Великій Британії, де він проживав в останні роки. Про це повідомляє видання The Telegraph.

Британська поліція заявила, що в неділю в південному англійському місті Солсбері в торговому центрі знайшли двох людей без свідомості – 66-річного чоловіка та 33-річну жінку.

Обоє перебувають в реанімації у критичному стані через вплив невідомої речовини. Британська поліція не називає імен постраждалих, але британські ЗМІ впевнені, що йдеться саме про Скріпаля. Жінка, ймовірно, це його донька.

«Цей інцидент не був оголошений як контртерористичний, і ми закликаємо людей не спекулювати. Однак я повинен підкреслити, що ми розуміємо ситуацію і продовжуємо аналізувати те, що сталося», – заявив тимчасовий помічник керівника поліції графства Уїлтшир Крейг Холден.

The Telegraph інформує, що у понеділок поліція, одягнена в захисні костюми, оглядала територію навколо лавки торговому центрі, де знайшли пару. Також повідомляється, що правоохоронців, що прибули на місце, перевіряли з приводу можливого забруднення.

Видання підозрює, що цією речовиною є фентаніл – потужний наркотичний анальгетик, що може призводити до пригніченого дихання.

За інформацією The Telegraph, Скріпаль раніше повідомляв поліцію про те, що він боїться за свою життя. Дружина екс-полковника ГРУ загинула в автокатастрофі у Великобританії в 2012 році.

Сусіди також розповіли, що Скріпаль придбав будинок у Солсбері в 2011 році приблизно за 350 тисяч фунтів стерлінгів.

Цей інцидент стався через вісім років після вбивства колишнього російського агента Алєксандра Літвінєнка, який був отруєний радіоактивним полонієм у лондонському готелі. Британська поліція вважає, що він був убитий російськими спецслужбами. Росія заперечує причетність до його смерті.

Вдова Літвінєнка Маріна Літвінєнко сказала, що «це (отруєння Скріпаля – ред.) нагадує те, що сталося з її чоловіком, однак потрібно більше інформації». «Ми повинні дізнатися, що це за речовина. Чи була вона радіоактивною?», – додала вона.

Про можливість замовного вбивства Скріпаля російською державою заявили опоненти Путіна. Серед інших, екс-чемпіон світу з шахів та один з найбільших критиків режиму російського лідера написав у Twitter: «Після жалюгідної відповіді Великобританії на вбивство полонієм Літвінєнка у Лондоні, що перешкоджає Путіну зробити це знову?».

Сєрґєй Скріпаль є відставним офіцером військової розвідки в Росії. У 2006 році його засудили в РФ на 13 років за шпигунство на користь Великобританії.

Його звинуватили в тому, що він передав інформацію таємній розвідці Великої Британії MI6 про російських шпигунів, які працюють під прикриттям у Європі.

У Росії стверджували, що Скріпалю заплатили 100 тисяч доларів за інформацію, яку він надавав з 1990-х років.

Скріпаль отримав притулок у країні у межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмітрій Мєдвєдєв. Тоді Росія, крім Скріпаля, вислала до США Іґоря Сутяґіна, Алєксандра Запорозького і Геннадія Васілєнка.