Не розумію з яких міркувань могла народитися безугла ідея "Дія.Канали замість Телеграм"

Не розумію з яких міркувань могла народитися безугла ідея “Дія.Канали замість Телеграм”

Не розумію з яких міркувань могла народитися безугла ідея «Дія.Канали замість Телеграм»: https://cutt.ly/dee5acrz
Це за своїм призначенням абсолютно різні ІТ-продукти.
Телеграм – це росіянський незахищений месенджер, об’єднаний з функціями соцмережі (канали). З купою «забороненого контенту» та переповнений російською дезінформацією.
«Дія» – це додаток для онлайн-ідентифікації громадян та надання державних електронних послуг. Заодно засіб електронного слідкування та проведення маніпулятивних «виборів у смартфоні», але це непублічне призначення.
Телеграм декларує приватність в Інтернеті та захист персональних даних (насправді ні).
У «Дії» все строго навпаки: максимальна ідентифікація користувача та збір великої кількості персональних даних (яка вона «не зберігає», але однозначно обробляє та використовує).
Що автори цієї д.., ммм, дивної ініціативи побачили у них спільного?
Підозрюю, що світлою стороною ідеї було відфільтрувати розповсюдження справжніх новин від росіянського ІПСО. Типу, щоб неможливо було публікувати щось анонімно, а лише після ідентифікації через Дію, так? Логічно припустити, що читачі та коментатори також мусять бути ідентифікованими.
Просто нагадаю, що привабливість Інтернету полягає у його неконтрольованості, свободі розповсюдження інформації, приватності, анонімності. Саме тому люди йдуть в Інет – знайти альтернативні думки та висловити свої, не боячись переслідування.
Що ж пропонують дивні «волонтери»: тотальний контроль, нуль приватності, нуль анонімності, ніяких оцих ваших аватарів, ніків та закритих профілів. Усі ходи записуються, а порушення свободи слова та прав людини захищаються «постійною якісною модерацією» – щоб не писали там зради всякої, про корупцію влади, наприклад. До авторів деяких коментів оперативно виїжджає чорний воронок, одразу з повістками.
Згідно задуму, Дія-Канали видають лише офіційну позицію офіційних джерел.
Так це вже є. Телемарафон називається. Просто молодь взагалі не дуже дивиться телевізор, тому треба зробити «телемарафон у смартфоні». Йти до клієнта, так би мовити. Цілком у дусі Мініцифри. Цікаво чи співпрацює ГОшка авторів ідеї з МЦТ і чи отримує/отримає гранти, виділені за їхньою вказівкою.
Та й загалом, регулярно спливаючі заклики «створити вітчизняний аналог» месенджера, соцмережі, операційної системи – безглузда утопія. Для цього необхідні роки та мільярди доларів. І цей продукт має бути міжнародним – для усіх країн, не лише для України, інакше немає перспектив повернути витрачені кошти. І вкладати їх має приватний бізнес, а ніяк не кошти платників податків, бо це буде 100% розпил. Навіть успішні та популярні транснаціональні проєкти мають серйозні проблеми з фінансуванням. Чи є такі філантропи у сучасній Україні? Сумніваюся.
Тому сміливо вангую черговий провал чергового прожекту. Тому що подібне вже було, і не раз. «Освоїли» грант – і розбіглися. Ну, не злетіло, шо поробиш. Пошукаємо нову «революційну ідею» під новий попил.
P.S.: Це мій перший допис, в якому дивним чином поєдналися дві мої улюблені теми: «Дія» та Телеграм. Неочікувано.
Костянтин Корсун

Голова Ради Громадської організації Українська група інформаційної безпеки, директор компанії з кібербезпеки Berezha Security.