Анджей Дуда візьме участь у святкуванні сторіччя незалежності Литви
https://cs8.pikabu.ru/post_img/big/2017/03/08/7/1488973113212461108.png

Анджей Дуда візьме участь у святкуванні сторіччя незалежності Литви

Двосторонні розмови стосуватимуться, зокрема, питань енергетичної та військової співпраці. Енергетика, транспорт, обороноздатність та економічна співпраця – це теми, які порушать президенти Польщі та Литви в суботу, 17 лютого. Анджей Дуда візьме участь у святкуванні сторіччя незалежності Литви. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Президенти будуть розмовляти про зміцнення двосторонньої співпраці у кількох галузях. На думку президента Литви Далі Ґрибаускайте, Варашава та Вільнюс мають для обговорення чимало питань, які стосуються безпеки. Тому, як передбачається, під час зустрічі політики будуть говорити про зміцнення обороноздатності Сувальського перешийка. Наступна тема розмов – липневий саміт НАТО та кіберзагрози. Буде порушено теми, пов’язані із синхронізацією енергетичних мереж, а також проектом GIPL, мета якого – інтеграція газових ринків балтійських країн з ринком газу Європейського Союзу. Литва і Польща мають дуже схожі погляди на російські газові проекти, такі як будова газогону «Північний потік-2» або будова атомної електростанції на території Білорусі.

Президент Анджей Дуда приїде до Вільнюса у четвер, 15 лютого. Цього дня польський очільник зустрінеться з представниками польської національної меншини. У п’ятницю президент Польщі візьме участь в урочистих святкуваннях сторіччя відродження Литви.