Досягнуто компромісу між урядом і лікарями-резидентами
http://external.polskieradio.pl/files/3537e524-ce37-472f-be06-9fd38387d3c2.file

Досягнуто компромісу між урядом і лікарями-резидентами

Головним елементом угоди є пришвидшення витрат на охорону здоров’я – до 2024 року вони складуть 6 відсотків ВВП. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське Радіо.

Міністр здоров’я Лукаш Шумовський повідомив, що після довготривалих і важких переговорів вдалося досягти компромісу між урядом і лікарями-резидентами. Це група лікарів, які здобувають спеціалізацію. Їхній протест тривав від жовтня; молоді медики домагалися поліпшення умов праці і збільшення витрат на охорону здоров’я. Очільник відомства наголосив, що охорона здоров’я є пріоритетом уряду; фінансування зросте 2024 року, тобто на рік раніше, ніж передбачено в законі, що почав діяти 1 січня.

«Найважливішим пунктом цього порозуміння є пришвидшення зростання витрат на охорону здоров’я. До 2024 року витрати будуть збільшені до 6 відсотків ВВП. Це зобов’язання є виявом пріоритету, про який говорив прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький», – сказав міністр здоров’я Лукаш Шумовський. За його словами, завдяки цьому, що представлено пакет конкретних рішень у справі реформи служби здоров’я, був можливим конструктивний діалог і нинішнє порозуміння.

«В угоді враховано також інші зміни, дуже важливі, які мають заохотити лікарів залишатися в Польщі; заохотити медичні кадри працювати в громадській системі охорони здоров’я. Це збільшення заробітної плати лікарів-резидентів та лікарів-спеціалістів – звернув увагу віце-голова Порозуміння резидентів Усепольської профспілки лікарів Лукаш Янковський.

В угоді медичного середовища з урядом враховано пакет пропозицій, які поліпшують роботу лікарів у Польщі. Так звані клаузули opt-out, що допускають роботу понад 48 годин на тиждень (їх примушені підписувати молоді лікарі), мають зникнути за 10 років. Передбачено також заходи з метою збільшення числа лікарів та поліпшення умов їх навчання.