Голова МЗС Польщі: Ми впевнені, що Росія причетна до атаки на Скрипаля
http://external.polskieradio.pl/files/1d49020a-eb2c-4d28-b1c6-541dcf70d7a3.file

Голова МЗС Польщі: Ми впевнені, що Росія причетна до атаки на Скрипаля

Яцек Чапутович наголосив, що Польща готова у зв’язку з цим підтримати введення додаткових санкцій проти Росії. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Польська влада «впевнена, що російська держава причетна» до спроби вбивства екс-полковника ГРУ та співробітника британської розвідки Сєрґєя Скрипаля». Про це у п’ятницю, 16 березня, заявив у Лондоні міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович.

«Польща має тривалу історію відносин з Росією, особливо з режимом Путіна, і ми маємо з ними багато питань (суперечливих). Наші відносини нині досить важкі, бо ми проти агресивного підходу Росії. А це лиш черговий приклад», – наголосив очільник польської дипломатії.

Голова Міністерства закордонних справ Польщі додав, що польський уряд готовий підтримати введення додаткових санкції проти Росії після спроби вбивства екс-полковника ГРУ та співробітника британської розвідки.

«Польща підтримає санкції. Звісно, для цього недостатньо двох держав, але ми обговоримо це питання. Я висловив свою готовність порушити це питання у понеділок, під час засідання Ради з міжнародних питань ЄС, і ця тему була внесена у план дискусії», – сказав очільник польської дипломатії.

Він додав, що «міжнародна громадськість мусить об’єднатися довкола цього питання і показати Росії нашу рішучість та брак згоди на порушення міжнародного права».

Яцек Чапутович зауважив, що зустріч Ради відбудеться лише за день після президентських виборів у Росії і зазначив, що «настав час надіслати чіткий сигнал щодо нашої позиції».

У свою чергу, голова Міністерства закордонних справ Великобританії Боріс Джонсон подякував Польщі за підтримку його країни у справі спроби отруєння колишнього російського шпигуна та співробітника британської розвідки Сєрґєя Скрипаля та його доньки. Він наголосив, що «ця підтримка Польщі та світу підбадьорює його».

Очільник британської дипломатії звинуватив також президента Росії Владіміра Путіна у замовленні нападу на Сєрґєя Скрипаля. «Ми вважаємо, що це цілком ймовірно, що використати паралітичну речовину на вулицях у Великобританії було його рішенням», – сказав він.

«Хочу вкотре наголосити: суперечка британського уряду не стосується росіян, і росіян, котрі живуть у цій (Великобританії – ред.) країні, проти яких ми нічого не маємо, (…) це суперечка з Кремлем Путіна», – додав він.

Спільна прес-конференція Яцека Чапутовича та Боріса Джонсона відбулася після ранкових дипломатичних перемовин у справі двосторонньої співпраці та спільної відповіді на спробу вбивства Скрипаля.