Голова польського МЗС нагадав про анексію Криму та війну на Донбасі
http://external.polskieradio.pl/files/b6c306a0-1c77-431c-aec8-84f5e10cdb5c.file

Голова польського МЗС нагадав про анексію Криму та війну на Донбасі

Яцек Чапутович бере участь у брифінгу Ради Безпеки ООН, який відбувається в Нью-Йорку. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович бере участь у брифінгу Ради Безпеки ООН, який відбувається в Нью-Йорку. Зустріч присвячена принципам і цілям Карти Об’єднаних Націй в контектсі збережння міжнародного миру та безпеки.

«Рада Безеки повинна бути вартовим суверенності й мирного вирішення суперечок між державами, заборони вживання сили у територіальних спорах та захисту фундаментальних прав і свобод», – заявив Яцек Чапутович. Голова зовнішньополітичного відомства вказав на ефективність діяльності ООН, зокрема на звільнення Кувейту від іракської окупації у 1991 році.

«Але ми досі маємо справу з разючими порушеннями міжнародного права, – сказав міністр Чапутович. – Ці дії становлять загрозу для миру і міжнародної безпеки, прав людини. Такими нелегальними діями була безправна анексія Криму та підтримка сепаратистів у Східній Україні». Міністр закордонних справ Польщі висловив занепокоєння порушенням прав людини у Сирії. Яцек Чапутович задекларував, що Польща буде підтримувати позицію Ради Безпеки ООН в забезпеченні миру та світової безпеки.