«GPC»: Nord Stream 2 – це російська пастка
https://zik.ua/gallery/top/g/a/gazoprovid_pivnichnyj_potik2_800.jpg

«GPC»: Nord Stream 2 – це російська пастка

«Останніми днями Ґазпром підтвердив, що це не газова компанія, а платформа російського тиску», – сказав Андерс Фоґ Расмуссен. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польске радіо.

Публіцистка видання «Gazeta Polska Codziennie» Йоанна Ґепферт відзначає, що в справі чергового російського газового шантажу проти України аж хочеться сказати: «Ми мали рацію». Не так давно польський прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький повторив у Берліні, що для Москви газ є політичною зброєю. «Сьогодні ми маємо доказ: наступного дня після того, як Стокгольмський арбітраж присудив українцям компенсацію за те, що Ґазпром не доставив їм узгодженого обсягу газу, російська сторона відповіла обмеженим постачанням і попередженням, що контракт на постачання і транзит цього палива буде розірваний», – пише авторка в коментарі «Росія знову б’є газовою палицею».

У цьому ж виданні, в статті «Nord Stream 2 – це російська пастка», наведено слова Андерса Фоґа Расмуссена, колишнього прем’єр-міністра Данії та генерального секретара НАТО: «Останніми днями Ґазпром підтвердив, що це не газова компанія, а платформа російського тиску. Скільки ще доказів потребують німецькі політики, щоб анулювати Nord Stream 2? (…) Друга гілка Північного газопроводу є пасткою, в яку попадає Німеччина, що матиме серйозні наслідки для європейських сусідів. Це флагманський проект російської кампанії, що має підтримати залежність Європи від газу, посилити вплив Росії в центрі Євроспільноти і позбавити Україну оплати за транзит газу. Nord Stream 2 – ніщо інше, як проект марнославства президента Путіна, який оплачують німецькі споживачі», – сказав Андерс Фоґ Расмуссен.